[]155 років тому, 29 вересня 1866 року, народився Михайло Грушевський, одна з найвідоміших особистостей ХХ століття відомий учений світового рівня, творець української історичної науки, громадський і політичний діяч, голова Центральної Ради Української Народної Республіки, автор багатотомної «Історії України-Руси».

Для вшанування річниці від дня народження велета української національної культури та політичної думки на кафедрі українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького відбулася тематична лекція для студентів першого курсу медичного факультету № 1 на тему «Михайло Грушевський – історик і творець української історії», яку провела доцентка кафедри Наталія Гірна

Особливу увагу викладачка приділила львівському періодові наукової діяльності професора Грушевського, адже впродовж 1894-1914 рр. вчений жив і працював у Львові, який і назвав українським П’ємонтом. Саме тут вчений отримав посаду професора Львівського університету, заснував і очолив кафедру східноєвропейської історії, що фактично стала першою кафедрою історії України на теренах двох імперій. 

Доцентка кафедри Наталія Гірна розповіла, що у Львові Михайло Грушевський реорганізував Літературне товариство імені Тараса Шевченка у Наукове товариство, яке під його керівництвом стало потужним українським науковим осередком, Академією наук, а його офіційний друкований орган «Записки НТШ» видавався українською та німецькою мовами і надходив до наукових бібліотек країн Європи та Америки. 

Учасники виховного заходу дізналися, що саме у Львові М. Грушевський видав перший том «Історії України-Руси», обґрунтувавши ідею безперервного історичного розвитку українського народу, а розроблена ним схема історії України стала фундаментом української історичної науки.

«Михайло Грушевський – великий державотворець і хранитель української історії, без перебільшення, це одна з ключових постатей і світочів України. Ми маємо пам’ятати, що наше завдання сьогодні – вшановувати й берегти українську спадщину, це наші корені, наша історія і пам’ять», – наголосила доповідачка.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]