[]17 листопада 2022 р. у Львівському національному медичному університеті низкою різноманітних заходів відзначили Міжнародний день студента. Зокрема, вихованці Університету відвідали цікаві та пізнавальні університетські музеї.

Так, студенти 13 та 14 груп першого курсу медичного факультету нашої lm Mter під керівництвом доцентки кафедри українознавства Віра Мельник побували у музеї історії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, де оглянули новостворену виставку апаратів механотерапії кінця ХІХ століття.

Як ми вже < href="https//new.medniv.lviv./ykymy-bly-mehnichni-trenzhery-pivtor-stolitty-tom/">повідомляли, нещодавно ці старовинні апарати були передані на баланс музею Комунальним некомерційним підприємством «4-а міська клінічна лікарня м. Львова».  

Присутні дізналися багато нового про історію медичної науки у Львові, мали можливість потримати в руках і погортати давні медичні атласи, поговорити про минуле і сьогодення Українського Лікарського товариства у Львові, роздивитися різноманітні медичні прилади, а також випробовувати зразки механотерапії кінця XIX століття. 

*

У цей же день студенти 3 і 4 груп першого курсу медичного факультету №1 разом з викладачкою – доценткою кафедри українознавства Наталією Гірною відвідали Музей історії медицини Галичини імені Мар’яна Панчишина ЛНМУ імені Данила Галицького. Присутні з великою цікавістю оглянули експозицію Музею, до складу якої входять меморіальна кімната Мар’яна Панчишина з автентичними меблями та особистими речами лікаря, предмети історії Українського Лікарського товариства та шпиталю «Народна лічниця імені митрополита Андрея Шептицького» тощо. Студенти ознайомилися з плеядою медиків Галичини – учасників визвольних змагань і репресованих та, власне, з самою історією Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Ну і, звичайно ж, особливий інтерес майбутніх лікарів також викликала експозиція виставки лікарського інструментарію та апаратів механотерапії, які щойно поповнили фонд Музею. 

Обидві екскурсії провів директор музеїв п. Олександр Канчалаба, котрий вже багато років очолює ці справжні духовні та матеріальні скарбниці, що зберігають безцінні пам’ятки історії.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]