[]9 листопада 2021 року в День української писемності та мови на кафедрі українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького відбулася низка тематичних заходів. Через карантинні обмеження вони пройшли  у дистанційному режимі на платформі Zoom.

Так, завідувачка кафедри українознавства нашого Університету, доцент Тетяна Єщенко провела зі студентами 1 курсу 9, 12 та 19 груп спеціальності «Медицина» презентацію творчо-наукових пошукових робіт «Фаховий дискурс сучасного лікаря»

 

Дискусія охопила низку цікавих та актуальних тем «Блог лікаря як новітня форма спілкування між лікарем і пацієнтом» (Дарина Москвич, Марія Зіменко), «Сучасна термінологія біомедицини» (Анастасія Дубініна), «Назви рослинних і тваринних понять у складі медичних термінів» (Юлія Рябич), «Термінологія сучасної нейрохірургії» (Ірина Штигер), «Термінологія сучасної ортопедичної стоматології» (Богдан Новіков), «Медичні терміни з компонентами кардіо-, серце» (Назар Шнайдер, Анна Залізнюк), «Термінологія судової медицини та судово-психіатричної експертизи» (Катерина Гуменчук), «Термінологія сучасної хірургії» (Ірина Тучапець, Оксана Нагусько), «Мовотерапія» (Тетяна Бистрицька), «Діалектне мовлення як порозумітися лікареві й пацієнтові?», «Деякі інструменти комунікації лікаря в громаді» (Назар Шнайдер), «Образ лікаря в мовно-національній картині світу українців» (Микола Ковальчук), «Медичні терміни з компонентами вухо-, горло-, ніс» (Анна Васелечко), «Своєрідність спілкування сімейного лікаря з пацієнтом» (Захар Малецький) та ін. 

*

Доцентка кафедри українознавства Галина Стечак провела зі студентами 1 курсу (6 гр.) спеціальності «Медицина» захід «Мова – серце нації». Учасники Оксана Береза, Дар’я Моток, Анастасія Малімон, Вікторія Попик, Валерія Клочко підготували тематичні презентації з історії української мови, підшукали цікаві факти про українську мову, оповіли про лінгвоцид української мови у різні історичні періоди. Студенти Андрій Дзень та Єва Парова простежили вплив видатних українців на розвиток нашої мови.

 

*

У цей же день відбулася також відкрита лекція доцентки кафедри Віри Мельник на тему «Відродження Української держави на початку XX ст. Розквіт модернізму» для студентів 1 курсу стоматологічного факультету, яка також була приурочена до свята. На лекції поетапно було показано перебіг українського національного відродження, охарактеризовано кожен з етапів Української національної революції, вказано на причини поразки національного руху, а також зазначено особливості розвитку української культури в епоху модернізму. 

Учасники заходу проаналізували діяльність Центральної Ради, Гетьманату, Західноукраїнської народної республіки, Директорії. Окрему увагу викладачка приділила розвиткові українського модернізму в літературі, архітектурі, музиці, розвитку театрального мистецтва та інших галузях культури.

*

Старший викладач кафедри українознавства Галина Хирівська з нагоди Дня української писемності та мови провела захід для студентів 5 групи фармацевтичного факультету та 2 й 11 груп медичного факультету, на якому обговорили питання лінгвоциду. Викладачка ознайомила студентів зі специфікою мовної політики, яку провадив радянський режим на теренах України. Учасники заняття говорили також про мовні обов’язки кожного громадянина щодо популяризації української мови в Україні та у світі.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.[]