[]16 листопада виповнилося 237 років Львівському національному медичному університетові імені Данила Галицького. У жовтні 1784 року австрійський цісар Йосиф ІІ оголосив Привілей про відновлення Львівського університету і відкриття у ньому медичного факультету, і саме 16 листопада студентам медицини була прочитана перша інавгураційна лекція.

З нагоди Актового дня для іноземних студентів англомовного відділення на кафедрі українознавства відбувся навчально-виховний захід «LNM pges of its history». Його провела доцентка кафедри Наталія Гірна.

Упродовж заходу викладачка разом зі студентами перегорнули найвизначніші сторінки історії діяльності Університету – від Акта про його заснування і до присвоєння йому імені Данила Галицького та надання статусу національного. 

 Студенти з цікавістю дізналися, що в силу історичних реалій ХІХ століття Університет було частково перенесено до Кракова, і як українська громада клопотала про повернення «лікарського виділу» до Львова. 

Доцентка Наталія Гірна розповіла, що у 1891 році цісар Франц Йосиф підписав указ про відновлення медичного факультету при Львівському університеті, назвавши цю подію такою, що «матиме великі наслідки для краю і для цілої держави». І справді, відтоді Університет безперервно функціонував і розвивався, впевнено долаючи буремні часи першої половини ХХ століття. Зростала частка українців серед студентів, а згодом лікарів, відкривалися нові навчальні корпуси, збільшувалося число його клінічних баз. 

Нині Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького впевнено лідирує серед найпрестижніших ЗВО медичного профілю в Україні, а його науковці знані далеко поза межами нашої країни. Починаючи з 1961 року, у ЛНМУ навчаються іноземні громадяни. Із неабиякою гордістю іноземні студенти розповіли, що серед їхніх рідних чи близьких знайомих є випускники нашого Університету, лікарі та провізори, тому вони без вагань обрали для навчання саме Львівський медичний!

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@medniv.lviv.

[]