В Україні розпочала роботу електронна система рейтингового розподілу в інтернатуру. Вона дозволить автоматизувати процес розподілу магістрів за медичними й фармацевтичними спеціальностями в інтернатуру, а отже – зробить його абсолютно прозорим. Крім того, завдяки системі здійснюватиметься електронний супровід усього процесу підготовки в інтернатурі: від вступу і до завершення та формування сертифіката лікаря-спеціаліста й фармацевта-спеціаліста.
У системі збиратиметься та аналізуватиметься успішність випускників закладів вищої освіти, проводитиметься автоматизований рейтинговий розподіл в інтернатуру, збиратимуться та зберігатимуться дані про інтернів, які проходять підготовку в інтернатурі та формуватимуться електронні документи щодо її проходження.
Система виключає можливість зовнішнього втручання у процес рейтингового розподілу до інтернатури та впливу на його результати, крім того, вона інтегрована до єдиного порталу вакансій у закладах охорони здоров’я, отже інтерни проходитимуть практичну частину підготовки за обраною спеціальністю на посадах, яких реально потребують заклади охорони здоров’я.
Цьогоріч розподіл в інтернатуру відбуватиметься серед усіх випускників закладів вищої медичної і фармацевтичної освіти з урахуванням автоматизованого розрахунку рейтингового балу. Випускник-медик вперше зможе обрати бажане місце за спеціальністю з усіх наданих місць для державного розподілу в межах цілої країни.
Заклади вищої освіти зареєструються в системі, внесуть дані про випускника та його успішність. Частину інформації система отримає з Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Після цього в системі зареєструється сам випускник, який перевірить дані щодо своєї освіти. Розрахунок рейтингу відбудеться автоматично, а після розрахунку і формування рейтингу випускник зможе подати до п’яти заявок на розподіл.
Рейтинговий бал формуватиметься з чотирьох показників: КРОК-1 або КРОК Б (20% балу), КРОК-2 (40%), ОСКІ (20%) і середній бал випускника за всі роки навчання (20%). Розрахунок відбуватиметься з точністю до 0,00001.
Перший розподіл в системі відбудеться уже 17 березня 2025 року для випускників зі спеціальності «Технології медичної діагностики та лікування», які беруть участь у розподілі для проходження інтернатури за спеціальністю «Лабораторна діагностика, вірусологія, мікробіологія». У цій черзі розподілу візьмуть участь випускники спеціальності з чотирьох університетів – Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, Харківського національного медичного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Національного медичного університету імені О. О. Богомольця.
Місця для проходження підготовки в інтернатурі за цією спеціальністю, які можна буде обирати під час розподілу у березні, надали:
- для проходження освітньої частини – 10 закладів вищої освіти, що належать до сфери управління МОЗ;
- для проходження практичної частини – 102 заклади охорони здоров’я, в тому числі клінічні лікарні та центри контролю і профілактики хвороб.
Основний же розподіл відбудеться у червні-липні. У ньому планово візьмуть участь понад 5000 випускників за спеціальностями «Медицина», «Педіатрія», «Медична психологія». За наявності місць та за бажанням участь у розподілі в інтернатуру зможуть взяти й випускники за спеціальностями «Стоматологія» та «Фармація». Очікується, що кількість вакантних місць, наданих закладами вищої освіти (у системі) та закладами охорони здоров’я (на порталі вакансій), буде значно більшою.
Докладніша інформація – на сайті МОЗ https://bit.ly/4iRU8Vd
За інформацією Міністерства охорони здоров’я України
Відділ комунікації і промоції
press@meduniv.lviv.ua