У місті Освенцім (Республіка Польща) пройшла ІІІ Міжнародна конференція Людина-Здоров’я-Інтеграція «Біль та лікування ран у міждисциплінарному вимірі» / III Międzynarodowa Konferencja Człowiek-Zdrowie-Integracja «Ból i leczenie ran w wymiarze interdyscyplinarnym». Захід відбувся в межах Угоди про міжнародну співпрацю між кафедрою епідеміології Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та Малопольським державним університетом імені ротмістра Вітольда Пілецького в Освенцімі. 

Метою конференції було ознайомлення учасників з актуальними проблемами, пов’язаними з болем та лікуванням ран у широкому сенсі, як одним із найбільш часто згадуваних факторів у плануванні догляду за хворими.

 Доповіді учасників з багатьох країн світу були присвячені проблемним питанням різних напрямків медицини як міждисциплінарної науки. Присутні обговорили найважливіші детермінанти боротьби з болем у фізичному, психічному та духовному аспектах, а також характеристики, види, причини, локалізацію, оцінку болю та ран тощо. 

У конференції взяла участь завідувач кафедри епідеміології нашої Alma Mater, професор Наталія Виноград, яка виступила з доповіддю на тему «Епідеміологія бойових поранень /Epidemiologia rany pola walki». 

Також на прохання керівництва Інституту наук про здоров’я  Малопольського державного університету професор Наталія Виноград прочитала для студентів та викладачів лекції на тему «Біологічні загрози – проблеми мирного та воєнного часу / Zagrożenia biologiczne – problemy w czasie pokoju i wojnie».

Окрім цього, у межах заходу відбулися навчальні семінари та тренінги з тактичної медицини, зокрема лікування гострих поранень, у тому числі військових і таких, що довго не загоюються, на основі останніх рекомендацій. Під час тренінгів учасники конференції мали можливість удосконалити свої практичні навички.

 

За інформацією кафедри епідеміології

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua