29 лютого світ відзначає Міжнародний день рідкісних захворювань, також відомих як «орфанні». Ця дата символічна, адже 29 лютого – рідкісний день, який випадає лише раз на чотири роки, але для родин та дітей із орфанними захворюваннями таким днем боротьби є кожен день.

Орфанні хвороби діагностують не частіше ніж один випадок на 2 тисячі населення, вони вражають 5-7% населення, що становить близько 350 мільйонів людей у ​​світі. Пацієнти із орфанними захворюваннями та їх сім’ї потребують вчасної діагностики, кваліфікованого медичного догляду, підтримки та інформації.

Дітки з рідкісними захворюваннями також мають мати здорові зубки, адже це потенцією здоров’я організму в цілому.

На жаль, не завжди є можливість пролікувати їх в умовах стоматологічного кабінету. Часом наркоз є єдиною можливістю здійснити повну стоматологічну санацію.

Активно допомагають діткам співробітники Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького – доцент кафедри стоматології дитячого віку Вікторія Іванчишин у співпраці з доцентом кафедри дитячої хірургії Андрієм Кузиком. Спільно з фахівцями Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру та стоматологічної клініки New Smile Stomatology вони роблять це максимально безпечно із залученням лікарів різних спеціальностей одномоментно, в залежності від діагнозу малечі.

У практиці фахівців центру зустрічаються діти з діагнозом бульозний епідемоліз, мукополісахаридоз, ФАС та багато інших рідкісних захворювань. До особливих дітей застосовується особливий підхід, щоб зберегти їм здоров’я цілого організму та здорові зуби.

Як зауважив доцент кафедри дитячої хірургії Андрій Кузик, емпатія – це дуже крута риса. І ця риса у наших фахівців присутня у надлишку, зокрема щодо пацієнтів. І це тільки підкреслює їхній професіоналізм!

За інформацією доцента кафедри стоматології дитячого віку Вікторія Іванчишин

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua