Цього місяця вийшла друком нова монографія заслуженого діяча науки і техніки України, доктора медичних наук, професора, завідувача кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії і клінічної фармації Андрія Зіменковського «Алхімія без упереджень». Автор працював над цією книгою близько шести років. Це багаторічне дослідження на стику кількох наук: історії медицини та фармації, філософії та теології, яке прагне переосмислити шаблонне ставлення до алхімії як суміші містицизму, езотерики, а іноді й банального шарлатанства.  Пошуки філософського каменю та еліксиру життя, які приписують алхімікам, починаючи з 13-го століття, на думку професора А.Зіменковського, є значно ширшим та глибшим поняттям: ключ до Вічності, до досконалості Людини, пошуки себе кращого через Знання, пізнання Всесвіту.

«Якщо ми не можемо чогось пояснити законами природи, це не означає, що вони не працюють – просто ми цих законів ще не знаємо. А отже потрібно у різні способи прагнути пізнати цей світ у його багатогранності й безконечності», – цим, на думку автора, керувалися давні алхіміки, серед яких було чимало відомих науковців, митців та просто непересічних особистостей. 

Концептуальним задумом книги було донести до читача, що існують Древні Знання, які не цілком втрачені. Матеріальне і Духовне, наука і релігія, езотерика і наука – все можливе в поєднанні. Ще один із акцентів книги – алхіміки були реальними, часом дуже обдарованими та значимими у суспільстві людьми. Родоначальник сучасної хімії Роберт Бойль, видатний медик та філософ Авіценна, прешодрукар Йоган Гутенберг, Папа Іоан ХХІІ та французький король Карл VI – перелік визначних осіб різних часів та народів у той чи інший спосіб причетних до алхімії дуже великий. 

 Спонукаючи читачів до роздумів та аналізу, автор приводить до відомого алхімічного твердження: «В душі кожної людини є внутрішня лабораторія, в кожному живе алхімік, який робить свою Душу досконалою».

Ознайомитися із новою монографією професора Андрія Зіменковського «Алхімія без упереджень» можна буде в науковій бібліотеці ЛНМУ ім. Данила Галицького, або придбавши видання в книгарнях міста.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua