Кафедра українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького традиційно, крім навчальної роботи, займається ще й просвітництвом та вихованням. З нагоди вчорашнього свята – 30-ої річниці Збройних сил України- для студентів першого курсу медичного факультету було проведено навчально-виховний захід “Незламні духом”. Підготувала його доцентка кафедри Наталія Гірна-Калимон. Під час заходу вона нагадала студентам українські військові традиції часів княжої доби, славні перемоги над Московією князя Костянтина Острозького, морські походи козаків під проводом гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного, блискучі перемоги козацького війська у роки Національно-визвольної війни, незламні звитяги Дієвої Армії УНР і УГА, героїзм сучасних військових на сході України. 

Прикметно, що 6 грудня 1919 року розпочався славетний Перший Зимовий похід Армії УНР тилами більшовицьких військ. Поява української армії в глибокому тилу ворога вселяла надію на звільнення рідної землі та засвідчила непереможний дух українського воїна. Перший Зимовий похід став продовженням визвольної боротьби нашого народу в тяжких історичних реаліях того часу, а в 2014 році рейди тилами російсько-терористичних військ здійснили військовослужбовці ЗСУ. 

6 грудня ми вітаємо усіх українських військових, а надто тих, хто захищає східні кордони нашої держави. День Збройних сил України – це свято справжньої мужності, героїзму і відваги, незламної сили волі та безстрашності. Це вшанування тих, хто віддав своє життя за нашу державу і наша вдячність Українському Солдату за наші мирні світанки і вечори.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua