11 жовтня для іноземних студентів англомовного відділення Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбувся навчально-виховний захід на тему «Youth changes the world: student “Granite Revolution”». Його провела доцентка кафедри українознавства нашого Університету Наталія Гірна.

   Під час заходу майбутні лікарі дізналися про передумови, зміст і наслідки жовтневих протестів 1990 року, що увійшли в історію як «Революція на граніті». Студентська «Революція на граніті» 2-16 жовтня 1990 року стала масовою акцією ненасильницької громадянської непокори, що засвідчила зрілість українського суспільства та нагальну потребу демократизації всіх сфер життя. Про твердість намірів протестувальників свідчить те, що вони висунули п’ять вимог до влади і оголосили голодування. Серед учасників протестів були і студенти нашого Університету – Тарас Семущак та Олег Тягнибок, вони керували медичною службою наметового містечка в Києві.

Студенти з Індії приєдналися до обговорення, відзначивши, що філософія ненасильницьких протестів стала основою боротьби за незалежність їхньої країни. Її сформулював один із національних лідерів Індії Магатма Ганді. Символічно, зауважили студенти, що він народився 2 жовтня, щоправда, 1869 року.

Підсумовуючи, викладачка наголосила на важливості залучення студентської молоді до суспільного життя, до активності та дії, адже, як засвідчили наступні події, студентська «Революція на граніті» змінила хід української історії, пришвидшивши відновлення державної незалежності.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua