У суботу, 8 травня, в Україні відзначили День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. 

Саме 8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини. Цього дня у багатьох містах Європи та США було проведено масові святкування. Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, приуроченою до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі, 8 та 9 травня проголошено Днями пам’яті та примирення, що присвячені пам’яті жертв війни. ООН запропонувала відзначати один чи обидва ці дні. Пам’ятний день 8 травня в Україні встановлений Указом Президента від 24 березня 2015 року. Таким чином, Україна почала нову традицію святкування 8 та 9 травня разом з європейськими країнами.

З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску в перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму 13 травня 2021 р. відбулася лекція, яку прочитав завідувач кафедри філософії та економіки Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професор Ігор Держко. Через карантинні обмеження захід для студентів та викладачів пройшов у режимі онлайн.

Захід організували проректор з науково-педагогічної роботи, професор Анатолій Магльований, заступник декана з виховної роботи медичного факультету №1, асистент кафедри нормальної анатомії Максим Цитовський, голова Студентського самоврядування Андрій Парфенюк.

Доповідач зазначив, що Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. Під час Другої світової війни понад 8 мільйонів українців були вбиті, закатовані чи померли від голоду. Більше як 7 мільйонів українців воювали проти нацистів в лавах союзників. Наші співвітчизники були на передовій від самого початку до остаточної перемоги.

Професор Ігор Держко наголосив, що це день пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Людство після Другої світової виносило уроки і вчилося розуміти, що проблеми, якими б складними вони не були, не можна вирішувати збройним шляхом, агресією та анексіями. Такого більше не повинно повторитися.

Присутні вшанували пам’ять загиблих, тих, хто віддав життя за світ без війни. Вони висловили пошану до героїв, чия жертовність нагадує про те, як легко втратити мир і як важко його повернути.

Лекція є у відкритому доступі:

https://drive.google.com/drive/folders/1q3RpdArUCqN45YemOSsHtOkpMsaiUjk0?usp=sharing

За інформацією заступника декана медичного факультету №1 Максима Цитовського та Студентського самоврядування ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua