Щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року, у світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО 1999 року в Парижі. З 6 тисяч розмовних мов світу майже половині загрожує зникнення. ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Як і у всьому світі, в Україні Міжнародний день рідної мови відзначається 21 лютого. Це свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави.

З цієї нагоди кафедра українознавства ЛНМУ імені Данила Галицького провела на платформі ZOOM низку заходів.

 22 лютого 2021 року старша викладачка кафедри Світлана Ягело на платформі ZOOM провела «Мовний квест» з іноземними студентами з Польщі, Індії, Лівану, які навчаються на 2 курсі (2 група) англомовного відділення спеціальності «Медицина».

23 лютого 2021 року старша викладачка кафедри Галина Стечак організувала і провела з вітчизняними студентами 1 курсу 34 і 27 груп спеціальності «Медицина» виховний захід «Рідна мова – життя духовного основа». Його учасники Ілона Гвоздецька, Віктор Макусій, Сергій Садовець, Юлія Лучковська, Зоряна Солдат підготували тематичні презентації, Божена Недольська повідомила цікаві факти про українську мову, а Марта Пігон розповіла цікаві легенди про світові мови. Студенти висвітлили унікальні риси української мови, що засвідчують її красу, повноцінність і беззаперечне право бути в переліку впізнаваних мов світу.

Бережімо рідну мову, адже в нашій мові наша сила!

За інформацією кафедри українознавства 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua