21-22 березня 2019 року у м. Київ відбулася науково-практична конференція Асоціації ревматологів України «Ревматичні хвороби: модифікація імунного статусу та запального процесу».

У роботі заходу взяли участь понад 500 лікарів з різних куточків України. У проблемних лекціях, симпозіумах, майстер-класах та інтерактивних семінарах були висвітлені різноманітні проблеми сучасної ревматології. Провідні вітчизняні ревматологи, а також іноземні колеги з Білорусії, Литви та Великобританії представили доказові підходи до діагностики та лікування поширених в Україні і світі ревматичних хвороб, таких як ревматоїдний артрит, остеоартроз, остеопороз, подагра, васкуліти. Наголошено на необхідності міждисциплінарного підходу у веденні ревматичного хворого, що передбачає активну взаємодію лікарів різних спеціальностей.

Особлива увага була прикута до перспективних для України напрямків покращення допомоги ревматологічному пацієнту, зокрема активне впровадження телемедицини. В рамках конференції відбувся семінар присвячений проблемі наукової комунікації та публікації статей. Запрошений експерт Scopus, головний редактор журналу Rheumatology International (Springer) проф. Гаспарян (Великобританія) наголосив на важливості для українських вчених дотримуватися міжнародних стандартів у написанні та публікації свої наукових робіт.

Докторант кафедри внутрішньої медицини №2 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Олена Зімба представила доповідь про значення соціальних мереж для науковців, їх важливість для професійного розвитку та післяпублікаційної промоції статей.  

Олена Зімба є представником в Україні молодіжного підрозділу  Європейської антиревматичної ліги  (EULAR) – EMEUNET. Стратегічна мета EULAR/EMEUNET – збільшити доступність та покращити рівень освіти серед молодої генерації ревматологів, сприяти їх кар’єрному зростанню та міжнародній співпраці.

Приєднатись до EMEUNET та безкоштовно зареєструватись можна на сайті https://emeunet.eular.org/  

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua