26 лютого 2021 року відбувся Міжконфесійний онлайн-круглий стіл «Впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України». Зважаючи на карантинні обмеження в Україні, захід пройшов у форматі онлайн.

Його організаторами виступили Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій, ГО «Асоціація капеланів в охороні здоров’я України» та ГО «Елеос-Україна».

Участь у круглому столі взяли понад 30 осіб, серед яких представники Міністерства охорони здоров’я України, викладачі закладів духовної та медичної освіти, лікарняні капелани, керівники закладів охорони здоров’я, підрозділів релігійних організацій, що здійснюють служіння у сфері охорони здоров’я. 

З вітальною промовою до присутніх звернулася заступниця Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак. Вона висловила підтримку ініціативи щодо впровадження інституту лікарняних капеланів та окреслила першочергові питання, які необхідно вирішити у цьому напрямку, а також відповіла на низку запитань.

Учасники заходу обговорили стан справ щодо розвитку медичного капеланства в релігійних організаціях України; організаційних моделей капеланської служби та потреби у стандартизації професійної капеланської діяльності у сфері охорони здоров’я; проблем законодавчого забезпечення впровадження медичного капеланства; створення системи підготовки капеланських кадрів для потреб охорони здоров’я; перспективи розбудови Асоціації капеланів тощо.

У засіданні взяв участь і представник Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, доцент кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО, медичний капелан Православної Церкви України о. д-р Сергій Кирилюк. Він виступив з доповіддю «Створення системи підготовки капеланських кадрів для потреб охорони здоров’я»

Під час дискусії о. Сергій Кирилюк презентував своє бачення навчання медичних капеланів за використання авторських методичних рекомендацій «Інтегральна систематика базових синдромальних класів у психіатрії», розроблених у співавторстві з завідувачем кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО нашого Університету, професором О. Фільцом.

За результатами дискусій та обговорень була прийнята спільна резолюція щодо подальших дій задля впровадження професійного капеланства у сфері охорони здоров’я України.

За інформацією кафедри психіатрії і психотерапії ФПДО

Відділ комунікації і промоції 

press@meduniv.lviv.ua