Нещодавно вийшла у світ колективна монографія «Нові горизонти філологічної науки» (Рига Латвія, 2021 р.), у якій наукові досягнення з української філології поповнилися дослідженням лінгвістичної термінології в ретроспективному погляді. Його провела доцентка кафедри українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Ірина Козелко.  

5-й розділ монографії присвячений дослідженню лінгвістичної термінології (словотвірний аспект) у доробку українського мовознавця, культурного діяча, дійсного члена НТШ Василя Сімовича. У ньому  дослідниця представила детальний аналіз світоглядно-наукового виміру вченого, який мав європейське визнання, оскільки був членом Празького лінгвістичного гуртка, викладав на курсах для українських військовополонених Австрії, де і постала фундаментальна праця його життя – «Практична граматика української мови» (Раштат, 1918 рік). 

Створення такої монографії стало можливим завдяки підтримці Центру Українського та Європейського наукового співробітництва, який було створено у 2010 році аби сприяти розвитку та імпламентації досягнень міжнародної науки та освіти в Україні шляхом організації різноманітних наукових подій за участю академічної спільноти України.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua