Медіа-компанія Forbes Україна вперше оприлюднила рейтинг 100 найкращих факультетів. Рейтинг, відповідно до освітніх напрямів, опубліковано у квітневому номері журналу Forbes. До списку увійшли 10 кращих факультетів за 10 освітніми напрямами: право, соціальні науки, гуманітарні науки, економіка, точні науки, природничі науки, медицина, комп’ютерні науки та IT, менеджмент, промисловість.

Загалом у рейтингу фігурують 25 університетів із восьми міст України, у тому числі два – приватні. 90% найкращих факультетів розташовані в Києві, Львові та Харкові, 95% є частиною державних університетів.

Відповідно до результатів оцінювання, до рейтингу Forbes увійшли факультети чотирьох львівських вишів. Серед них два факультети Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького  – медичний № 1 (декан – професор Вікторія Сергієнко) та стоматологічний (декан – професор Роман Огоновський). Серед медичних вишів України факультети нашої Alma Mater посідають топові місця з загальною оцінкою 76.

Нагадаємо, що на медичному факультеті № 1 Університету навчаються 1472 студенти, а на стоматологічному – 579.

Довідка. Оцінка найкращих факультетів України сформована з чотирьох складових:

  • Середній бал ЗНО (35%)

Максимальний бал за цим показником дістали факультети, на яких середній бал вступників за бюджетним замовленням склав 190 балів і вище, а на контрактній основі – 180 балів і вище. 0 балів відповідає середнім балам 150 і нижче на бюджет та 110 і нижче на контракт

  • Рейтинг університету (25%)

У цій графі враховані оцінки за міжнародними та національними рейтингами, кількість публікацій, кількість цитувань та індекс Гірша (показник наукової продуктивності та впливу).

  • Інфраструктура (15%)

У рамках цього показника оцінені місця розташування факультетів, стан їхніх будівель, матеріально технічна база та кампуси, а також декани факультетів (науковий ступінь, вчене звання, публічні повідомлення про недоброчесність)

  • Експертна оцінка (25%)

48 опитаних Forbes експертів визначили десятку найкращих факультетів у своїх сферах.

Детальніше: https://forbes.ua/ratings/reyting-fakultetiv-13042021-1356

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua