Фахівці кафедри хірургії та трансплантології ФПДО Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького ( завідувач доцент Олександр Щур) не лише проводять успішні трансплантації пацієнтам різного віку, а й лікують дітей із складними недугами й таким чином допомагають уникнути трансплантації.

Так, відповідальна за лікувальну роботу кафедри, дитячий хірург-трансплантолог  Галина Курило зараз опікується двома дворічними дітками із рідкісним захворюванням – синдромом Алажиля,-  яким надають допомогу в Лікарні Святого Миколая –  Міланою з Чернігівщини та Камілою із Кропивницького. Життя обидвох крихіток під загрозою від самого народження. Через рідкісне генетичне захворювання вони не ростуть та не набирають вагу. Сповільнений і їх психомоторний розвиток. Діти прибули в лікарню у дуже важкому стані, до того ж — із помилковими діагнозами. Річ у тім, що визначити синдром Алажиля не так просто, для цього потрібна складна комплексна та генетична діагностика. Через відсутність правильного діагнозу, а відповідно і належного лікування, хвороба прогресувала в обидвох дівчаток. 

 Фактично всі фахівці кафедри хірургії та трансплантології ФПДО долучилися до встановлення правильного діагнозу та розробки протоколу лікування недуги на основі діючих у провідних клініках Європи та США, а також до пошуку потрібних ліків та компанії, готової надати медикаменти, які допоможуть врятувати життя маленьких пацієнток. Після 10 місяців пошуків, перемовин і плідної роботи та за підтримки ТОВ «ФАРМАГЛОБАЛ» словацька компанія «BioMedika» погодилась виділити для лікування двох українських дівчаток препарат Livmarli на загальну суму 240 тис. доларів. Таким чином компанія на пів року забезпечить Мілану та Камілу дороговартісними ліками.

«Насправді дуже хвилююче зараз усвідомлювати, що завдяки спільним зусиллям ми маємо можливість покращити життя двох дітей. Вони знову ростимуть, ходитимуть у дитячий садочок, у школу, зможуть втілювати свої мрії та мати повноцінне дитинство», — підсумовує директор ТОВ «ФАРМАГЛОБАЛ» Василь Кукуріка.

Довідка. Синдром Алажиля — це генетична хвороба, яка, серед іншого, знищує печінку. Дітки із цією спадковою недугою народжуються з меншою кількістю жовчовивідних шляхів, через що жовч накопичується в печінці, спричиняє жовтяницю та рубцювання тканин. Орган працює все гірше і гірше, аж поки остаточно не відмовить. І тоді врятувати життя пацієнта із синдромом Алажиля може хіба що трансплантація печінки. Утім, цього можна уникнути. У світі вже з’явилися коштовні надсучасні ліки, що здатні зупинити розвиток цієї недуги. І тепер ними вперше лікуватимуть і в Україні. 

За інформацією Першого медичного об`єднання Львова, кафедри хірургії та трансплантології ФПДО

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua