Операція з пересадки нирки дитині від родинного донора відбулася 20 квітня у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі. Реципієнтом стала 13-ти річна пацієнтка, яка хворіла на вроджену ваду розвитку нирок та перебувала на гемодіалізі. Донором для неї став батько. 

До цього такі оперативні втручання , як правило, виконувались за кордоном, що потребувало значних  коштів. На етапі підготовки до операції було прийнято рішення створити велику операційну бригаду, залучивши до неї фахівців різних профілів та з різних клінік. Зокрема, беручи до уваги великий практичний досвід «дорослих » трансплантацій,  для ведення багатогодинного оперативного втручання запросили головного трансплантолога Львівщини,  доцента кафедри хірургії та трансплантології ФПДО Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Ростислава Жука. Він зазначив, що після внесення змін до законодавства, кількість трансплантацій в Україні загалом та на Львівщині зокрема значно зросла. Хірурги беруться за все складніші випадки. Часто клінікам бракує фахівців, які мають кваліфікацію та досвід, щоб виконувати трансплантації. Отож, цілком очевидно постає питання підготовки хірургів-трансплантологів. Тому дуже вчасним було рішення ректора ЛНМУ ім. Данила Галицького, академіка НАМН України, професора Бориса Зіменковського створити на факультеті післядипломної освіти кафедру  хірургії та трансплантології.

Серед фахівців  Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, які брали участь в операції, був і завідувач кафедри дитячої хірургії ЛНМУ ім. Данила Галицького, доцент  Андрій Кузик. Він переконаний, що хірургія – це професія, яка потребує постійного навчання, опанування нових методик та технологій. Тому до таких новаторських операцій активно залучає молодь – лікарів-інтернів Університету. «Для нас це не лише новий досвід, це ще один крок до правдивої незалежності України. Адже дотепер такі трансплантації дітям робили лише за кордоном, що потребувало значних коштів. Маю надію, що незабаром операції з пересадки органів дітям стануть звиклими та будуть включені в пакети послуг, які фінансуються НСЗУ», – сказав Андрій Кузик.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua