День Соборності – свято України, яке відзначають щороку 22 січня у день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

22 січня 2019 р. кафедра українознавства Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького зі студентами груп 9-10 фармацевтичного  (викладач – доц. Мельник Віра Михайлівна) та 20-27 медичного факультетів (викладач – доц. Гірна Наталія Мирославівна) приєдналися до Всеукраїнської акції з нагоди 100-річчя Акту злуки. Учасники заходу утворили живий ланцюжок єдності, узявшись за руки, бо ж у соборності – сила нашої нації. Вперше «живий ланцюг» між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, був організований патріотичними силами у 1990 році.

24 січня 2019 р. для студентів 1 курсу спеціальності «Фармація»  була організована тематична лекція, присвячена історії злуки УНР і ЗУНР. Її провів D. of S. Ходак Ігор Миколайович. У своєму яскравому виступі лектор розповів про те, як століттями розірваний український народ визволився з неволі – Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна – з Австро-Угорської імперії – і возз’єднався на своїй землі в єдиній соборній Українській державі.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації та промоції

pressa@meduniv.lviv.ua