20 листопада на кафедрі українознавства нашої Alma Mater відбувся диспут з теми «Скільки років триває війна?…” для студентів першого курсу стоматологічного факультету, присвячений 10-ій річниці початку Революції гідності та 106-ій річниці проголошення УНР, який провела доцент Наталія Гірна.

Упродовж заходу студенти дізналися про передумови масового народного спротиву: установлення авторитарного режиму В. Януковича, свавілля правоохоронних органів, тиск на бізнес, “телефонне право” тощо. Відмова тодішнього уряду від укладення угоди про асоціацію з ЄС стала останньою краплею, що виплеснула на вулиці мільйони українців. В авангарді цих подій була студентська молодь – традиційно найпрогресивніша частина суспільства. Власне студенти стали першими Героями Небесної сотні. 

Революція гідності врятувала Українську державність, зберегла за нами право на гідність і свободу. Але підступна москва не змирилася з поразкою і розпочала агресію на Півдні і Сході України, окупувала Крим і частину Донецької і Луганської областей. 

Події 2014 р. тісно переплетені з історією початку ХХ ст. Саме 20 листопада 1917 р. ІІІ Універсал УЦР проголосив УНР, і російські загарбники розпочали війну проти нашої держави. Цю агресію окупанти прикривали масовою пропагандою як в середині суспільства, так і за кордоном. Їхні методи не змінилися і нині. 

Тож наша боротьба продовжується, війна триває понад століття, покоління, народжене у незалежній Україні, віддає за неї своє життя. Вшановуючи Героїв України, мусимо усвідомити, що кожен із нас, хто працює у тилу, зобов’язаний зробити все можливе, щоб їхня жертва не була марною.

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua