У житті українського народу є трагічні й героїчні події та пов’язані з ними місця, які назавжди увійшли в його історію, свідомість, визначають характер буття, місце і роль у світових цивілізаційних процесах. 

4 лютого 2020 року студенти 1 та 2 групи 1 курсу фармацевтичного факультету на чолі з доцентом кафедри українознавства Вірою Мельник відвідали Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», розташований у Львові. 

Під час екскурсії студенти  оглянули частину тюремних камер, стенди, на яких подано історію в’язниці, прізвища розстріляних бранців та тексти документів, які регламентували перебування у цій тюрмі, кабінет слідчого та унікальну фотолабораторію. Студентів вразили фото із страшними подіями літа 1941 року, автентичні речі, якими користувались в’язні, зокрема вишивані вироби, які заарештовані виготовляли за допомогою рибних кісток замість голок. На завершення учасники екскурсії вшанували пам’ять жертв комуністичних злочинів.

«Тюрма на Лонцького» є символом пам’яті тисяч родин про їх близьких, котрі стали жертвами злочинних політичних режимів, і ця пам’ять зосереджена не лише в Західній Україні, навіть не тільки в Україні, але й по всьому світу. У ЛНМУ імені Данила Галицького навчаються студенти з різних куточків нашої держави. Де б не народилися ці молоді люди, вони повинні знати свої витоки, хто ми такі, по якій землі ходимо, які герої здобували нашу незалежність. Не знаючи історії свого народу, не збудуєш майбутнє держави.

Довідка. Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» – перший в Україні музей-в’язниця, де головним експонатом є приміщення тюрми. Він розташований у будівлі політичної в’язниці, через пекло якої пройшли тисячі українських патріотів різних національностей та їх родин.  У будинку розташовувалися каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Експозицію меморіалу «Тюрма на Лонцького» розташовано на першому поверсі будинку, де максимально збережено автентичний вигляд колишньої тюрми, яка не зазнала жодних змін відтоді, коли тут перебували політичні в’язні. 

За інформацією кафедри українознавства 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua