Вчора, 28 липня 2022 року, в Україні вперше відзначали День української державності. Особливого символізму набуло це свято за умов російської агресії та необхідності вже шостий місяць доводити кров`ю право на власну державність. 

 За сприяння Львівського товариства «Просвіта» завідувачка кафедри українознавства ЛНМУ ім. Данила Галицького, докторка філологічних наук Тетяна Єщенко провела тематичний захід «Єднаймося у мові!» у межах курсів з вивчення української мови, які двічі на тиждень проводить викладачка  на волонтерських засадах для вимушено переселених осіб із Харкова, Нової Каховки, Маріуполя, Рубіжного, Бердянська, Сіверськодонецька, Миколаєва. На заході були висвітлені факти про Україну, які вразили світ: йшлося про своєрідність української мови з-поміж інших слов’янських мов та її значущість у вираженні національної ідентичності українців, а також для утвердження української державності. Наголошено на тому, що мовне єднання українців з різних регіонів України на часі в умовах повномасштабної війни росії проти України й постає основою колективної безпеки нації

Принагідно нагадаємо, що кафедра українознавства нашого Університету є постійною учасницею благодійних акцій та волонтерських проєктів з викладання української мови для ВПО задля утвердження її державного статусу. 

За інформацією кафедри українознавства

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua