Традиційно в Україні відзначають Старий Новий рік як народно-церковне свято з народними звичаями, побутовими обрядами та багатим фольклором. Напередодні Старого Нового року в Україні традиційно святкують Щедрий вечір, або як його ще називають у народі  – Маланку – барвисте українське свято з обрядами, забавами, віншуванням та посіванням на щастя та здоров’я, достаток і добробут.

14 січня 2022 року у колективі НДІ епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького ознаменувалося святкуванням Маланки, Старого Нового Року та другого Празника Різдвяних свят – Святого Василія Великого.

Програма святкування включала інформаційно-пізнавальну презентацію цих свят з історичним екскурсом їх відзначення в Україні, яку зробив директор інституту професор  Борис Кузьмінов.  

Учасники дійства провели час різноманітно та весело – з колядками та щедрівками, конкурсами на кращу вишиванку, частуванням смачною кутею, пампухами, узваром та солодощами. Велике зацікавлення викликав також перегляд фільму польського телебачення про нещодавне урочисте святкування Різдва Христового у Латинському Катедральному Соборі у Львові. 

Присутні на святі отримали вир яскравих, барвистих і незабутніх емоцій, що безумовно надасть вагомого заряду енергії та наснаги для подальшої науково-практичної та творчої роботи.

За інформацією НДІ епідеміології та гігієни

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua