Експериментальний центр НДІ епідеміології та гігієни Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького для зручності прийому пацієнтів вніс певні корективи в свою роботу. Вони стали можливими після ремонту кількох допоміжних приміщень.  Тепер пацієнта, зустрівши на вході, проводять в реєстратуру, де вносять в комп’ютер усі дані, а далі він йде в одну із маніпуляційних кімнат, в залежності від дослідження, яке хоче пройти. В першій маніпуляційній здійснюють забір крові для імуно-ферментного аналізу (ІФА), в другій – беруть мазок для проведення ПЛР – тесту. Далі, якщо результат ПЛР-тестування виявився позитивним, пацієнт може в консультаційному кабінеті отримати безплатну консультацію лікаря-фахівця. Якщо ж тест негативний – пацієнтові запропонують зробити безкоштовно тест на виявлення імуноглобулінів М та G ( ІФА). Це дасть додаткову інформацію про статус пацієнта : він ще не був інфікований коронавірусом, чи перехворів цією інфекцією безсимтомно і вже має в організмі антитіла, що, своєю чергою, визначатиме його суспільну поведінку.

Змінився також графік роботи лабораторії – починаючи із 6 березня вона працюватиме й по суботам. Забір матеріалу відбуватиметься з 9 до 11 години ранку, а результати можна буде отримати в цей же день о 16 год. Для багатьох наших співвітчизників, які здійснюють часті закордонні поїздки, це дуже зручно, адже пройшовши ПЛР- тест один раз, вони отримують результат для скасування карантину та для наступної поїздки водночас.

Нагадаємо, що експериментальний центр  НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького проводить тестування на виявлення коронавірусу  з квітня 2020 року. За цей час зроблено понад  14 700 ПЛР-тестів за угодами з бюджетними установами та 13 200 на платній основі, а також понад 1200 досліджень ІФА.

За інформацією НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ ім. Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua