На Львівщині стартував черговий, осінній, етап проєкту «Почуй лікаря». Як ми вже повідомляливін був започаткований ще у липні 2021 року. Це спільна ініціатива експертів департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА, громадської організації «Українська медична студентська асоціація» (УМСА) та профкому студентів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Проєкт об’єднав людей, яким не байдужі позитивні зміни у сфері охорони здоров’я. Він стартував під час пандемії коронавірусу і продовжується під час повномасштабної війни.  

За чотири місяці минулого року 120 волонтерів прочитали лекції у 80 школах для 2600 учнів Львова, Золочівського, Самбірського, Стрийського, Яворівського, Кам’янка-Бузького, Перемишлянського та Дрогобицького районів. Цьогоріч близько 100 учасників –  це студенти-медики, кваліфіковані лікарі, психологи та лікарі-інтерни – готові будувати здорову націю. 30% з них – минулорічні волонтери цього проєкту.

Планується, що активісти читатимуть лекції з тем, які, за підсумками реалізації проєкту минулого року, виявилися найбільш цікавими та затребуваними серед учнів – це серцево-судинні захворювання; домедична допомога, травми; гінекологія; психічне здоровʼя; вакцинація; харчування та ін. 

З кожного напрямку тренінги для студентів-медиків проводять спеціальні медичні експерти, серед яких – лікар-кардіолог, інтервенційний кардіолог, доцент кафедри сімейної медицини ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького, член Європейської Асоціації кардіологів Дмитро Беш; генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України; експертка департаменту охорону здоров’я Львівської ОВА з питань епідеміології та вакцинопрофілактики Наталія Іванченко; випускники нашого Університету – лікар-психіатр, координатор проєктів інституту психічного здоров’я УКУ, координатор розвитку послуг в громадах україно-швейцарського проекту «Психічне здоров’я для України», співголова робочої групи «MHPSS Lviv», член робочої групи ЛОВА «Медико-психосоціальної допомоги ВПО» Орест Сувало та лікарка акушерка-гінекологиня вищої категорії Олеся Походило; лікар ортопед-травматолог, аспірант кафедри травматології та ортопедії Харківського національного медичного університету Тарас Ханик та інші.

До робочої групи з координації проєкту «Почуй лікаря» входять студенти 1-6 курсів медичних факультетів та інтерни Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, які є інструкторами Європейської ради реанімації, а також координують проєкт «Медико-психологічна допомога ВПО», в межах котрого внутрішньо переміщені особи на Львівщині  можуть отримати необхідну їм допомогу та підтримку, і який сьогодні активно впроваджують на Львівщині. Напрям психічного здоров’я, здорового харчування, травми та ін. – інформація про це є затребуваною у час війни.

Підтримує волонтерів начальник Львівської ОВА Максим Козицький. «Головну перемогу для України зараз здобувають наші хлопці та дівчата на передовій. Але є ще одна боротьба, у якій нам потрібно перемогти, і яку, на жаль, довгий час занедбували – це боротьба на фронті здоров’я українців», — зазначив він у своєму дописі у Facebook, 

28 вересня Максим Козицький зустрівся з учасниками та експертами цьогорічного проєкту «Почуй лікаря». Він подякував їм за активну роботу, відзначив грамотами його активних учасників. Серед нагороджених були наші студенти-медики: Володимир Вержибок та Олена Мисаньо. «Тепер ми запускаємо осінній проєкт «Почуй лікаря». Це робота на перспективу, адже успішне майбутнє будують сильні, витривалі та здорові люди», – зазначив він. «Дякую усім, хто уже зголосився брати участь у проєкті і покращувати обізнаність українців про здоров’я. Якщо ви готові долучитися до команди експертів-медиків та почати просвітницьку діяльність у школах нашої області, реєструйтесь: https://cutt.ly/mVHYPfc».

Більше про проєкт – ТУТ.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua