Сьогодні, в межах робочого візиту на Львівщину, міністр охорони здоров`я України Віктор Ляшко відвідав Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького.

 Спершу міністр завітав на тренінг із лапараскопічної хірургії, який проходить  в межах проєкту IOLE (Improving Outcome in Laparoscopic Surgery by Education), мета якого –  створення офіційної навчальної програми для підтримки розвитку лапароскопічної хірургії в Україні.

Такі навчання проводяться в Україні вже втретє в межах Меморандуму про співпрацю між Міністерством охорони здоров’я та Благодійним Фондом “Смарт Медікал Ейд Юа”, за підтримки Асоціації Лапароскопічних колоректальних Хірургів Великобританії та Ірландії та Королівського Коледжу Хірургів. ЛНМУ ім. Данила Галицького та Львівська обласна клінічна лікарня є партнерами цього проєкту.

 Віктор Ляшко поспілкувався із співавтором та тренером проєкту – Джанлукою Колуччі – британським колоректальним хірургом, почесним старшим клінічним лектором Брайтонської та Суссекської медичної школи.

 Окрім базового лапароскопічного курсу відбулося навчання Train the Trainers з метою розширення навчання лапароскопічної медицини через підготовку українських хірургів, які зможуть передавати свої знання колегам і молодшим спеціалістам. 

 До речі, для відпрацювання практичних навичок та отримання теоретичних знань до Львова приїхало 27 молодих хірургів та лікарів-інтернів з 9 регіонів України. 

Віктор Ляшко скористався нагодою побути в ролі курсанта та оцінити можливості тренажерів, які використовуються для освоєння навичок лапараскопічних втручань.

Далі було знайомство із структурним підрозділом Університету – Стоматологічним медичним центром. Така цікавість міністра до матеріальної бази закладу викликана, передусім,  участю СМЦ Університету  у пілотному проєкті Національної служби здоров’я України щодо зубопротезування окремих категорій населення, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Відповідні угоди про надання пакету цих послуг були підписані між ЛНМУ та НСЗУ в травні цього року. В межах цього проєкту за місяць  12 особам провели протезування, а ще 38 осіб – в процесі зубопротезування та підготовки до нього. Відтак, Міністерство охорони здоров`я розглядає можливість розширити перелік стоматологічних послуг для учасників бойових дій, які можуть бути законтрактовані з НСЗУ в межах цих пілотних проєктів. Сьогодні міністр охорони здоров`я мав можливість поспілкуватися з пацієнтами з числа учасників бойових дій, почути їх враження про якість наданих послуг.

До слова, Стоматологічний медичний центр Університету надає безплатно різні види стоматологічних послуг нашим воїнам вже не перший рік –  в межах обласної програми у 2023 році  таку допомогу отримало більше 600 бійців АТО/ ССО. Також тут безплатно обслуговують тимчасово переміщених осіб – дорослих та дітей : за минулий рік цією можливістю скористалося понад 1600 осіб.

Сьогодні СМЦ – це сучасна багатопрофільна стоматологічна клініка з інноваційним обладнанням для діагностики та лікування пацієнтів та навчання студентів й інтернів. Міністр зміг переконатися у наявності прекрасної бази не лише для підготовки фахівців, а й надання високоякісних стоматологічних послуг, які держава готова фінансувати через НСЗУ.

Під час візиту Віктора Ляшка до ЛНМУ ім. Данила Галицького його супроводжував ректор Університету, професор Орест Чемерис, перша проректорка з науково-педагогічної роботи, доцентка Ірина Солонинко, директор Стоматологічного медичного центру, доцент Володимир Шибінський.

Відділ комунікації та промоції

press@meduniv.lviv.ua