Розвиток реконструктивної хірургії – один з пріоритетних напрямків вітчизняної медицини загалом та підготовки для цього фахівців зокрема. Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Ю.Липи активно впроваджує новітні реконструктивні технології при наданні допомоги пораненим воїнам та цивільним жертвам російсько-української війни. Вже стало традицією запрошувати провідних фахівців європейських клінік, які діляться досвідом, навчають, підтримують українських пацієнтів та лікарів.

На базі нещодавно створеного відділення термічної травми та реконструктивної хірургії працювала  медична місія  фахівців сусідньої Чехії – MEDEVAC Czech. Провідні спеціалісти з Університетської лікарні м. Брно (Fakultní nemocnice Brno) цілий тиждень оперували пацієнтів госпіталю. Разом з українськими лікарями провели ряд унікальних операцій захисникам України із застосуванням мікрохірургічних втручань та сучасних реконструктивних технологій. До об`єднаної міжнародної бригади хірургів долучився і доцент кафедри хірургії №1 Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького Ігор Стояновський. Він відзначив високий професійний рівень чеських колег та цінний досвід, яким вони ділилися впродовж тижня. «Щоб відновити функцію пораненої кінцівки потрібен комплексний підхід. Використання мікрохірургічних технологій замінює кілька тривалих реконструкцій, що забезпечують як загоєння рани, так і функціональне відновлення,- зауважує Ігор Стояновський. –  Чеські хірурги мають значний практичний досвід проведення таких комплексних операцій із виконанням ортопедичного, пластичного та  мікрохірургічного етапів операції, і дуже добре, що наші лікарі можуть долучатися до них та навчатися». 

Цього року це вже друга місія команди MEDEVAC Czech з реконструктивної хірургії на Львівщину. За цей тиждень було прооперовано 9 пацієнтів: через складність та багатокомпонентність одна операція триває від 8 до 12 годин. Крім хірургів госпіталю на них були присутні лікарі-інтерни та студенти старших курсів ЛНМУ ім. Данила Галицького. Для Університету питання підготовки фахових реконструктивних хірургів – це актуальна вимога часу: один із пріоритетних напрямків розвитку закладу – створення на базі ЛНМУ Національного реабілітаційного центру, де реконструктивна хірургія має бути однією із домінант. 

За інформацією Львівського обласного госпіталю ветеранів війн та репресованих імені Ю. Липи

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua