МОЗ України на виконання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (Covid-19)» та з метою сприяння у здійсненні протиепідемічних заходів надіслало листа керівникам підпорядкованих закладів вищої медичної освіти, у якому закликало їх до співпраці. 

«Ми будемо залучати, зокрема, інтернів, які нині перебувають на заочному циклі навчання, а також студентів 5 і 6 курсів. Закликаємо студентів зв’язатися з відповідальними особами в медичних університетах, вийти й допомогти медикам на місцях рятувати життя українців», – про це під час брифінгу заявив заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України Виктор Ляшко.

У листі, зокрема, вказано, що керівники закладів охорони здоров’я, до яких скеровуються лікарі-інтерни, зобов’язані забезпечити належні умови праці, у тому числі наявність засобів індивідуального захисту лікарям-інтернам. У закладах вищої медичної освіти будуть внесені зміни до наказів про зарахування інтернів в інтернатуру та до графіків проходження інтернатури лікарями-інтернами.

З метою сприяння у здійсненні протиепідемічних заходів МОЗ України звертається до осіб, які мають або здобувають медичну освіту, з проханням надати волонтерську допомогу лікарням та своїм колегам на добровільних засадах, за умови, якщо виникне така необхідність. Бажаючі можуть заповнити анкету за посиланням http://bit.ly/33yl07v, відтак їх буде зареєстровано в загальнодержавній базі даних. 

За інформацією навчального відділу

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua