З метою підтримки обдарованої студентської молоді, розвитку і реалізації здібностей студентів, активації їх навчально-пізнавальної діяльності на кафедрі біологічної хімії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького відбувся перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Біологічна хімія» для здобувачів вищої освіти ІІ курсу медичного і стоматологічного, а також ІІІ курсу фармацевтичного факультетів. Цьогоріч змагалася рекордна кількість учасників – 77 студентів. 

Зі вступним словом виступила завідувачка кафедри біологічної хімії, професор Леся Кобилінська. Вона привітала талановитих, активних та амбітних студентів 2 і 3 курсів, які взяли участь в олімпіаді з біохімії.

За організацію і проведення олімпіади відповідала професор Ірина Фоменко. Студентам було запропоновано до виконання тестові та творчі завдання, які полягали у вирішенні багаторівневих завдань і нестандартних ситуаційних клінічних задач. Завдання базувалися на аналізі відповідності структури біоорганічних сполук метаболічним перетворенням, що відбуваються в організмі людини і мають прикладне застосування у медицині. Це допомогло оцінити рівень знань та вмінь учасників олімпіади, використання ними міждисциплінарних зв’язків і набутого у процесі навчання клінічного мислення. 

До складу журі увійшли усі викладачі кафедри, кожен з яких незалежно перевіряв усі роботи студентів. Роботи були закодовані, відтак ніхто не міг упереджено оцінювати відповіді студентів. 

За результатами проведення першого етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з біологічної хімії на основі суми набраних балів визначено наступних переможців:

Медичний факультет:

  • 1 місце – Наталія Явна (35 група), Олександр Пашков (11 група)
  • 2 місце – Анастасія Лукашенко (42 група)
  • 3 місце – Віталія Матлахова (12 група), Ярослав Юсюз (13 група), Микола Оленченко (41 група)

Стоматологічний факультет:

  • 1 місце – Софія Григола (1 група), Олеся Явна (1 група)
  • 2 місце – Оксана Максимів (1 група)
  • 3 місце – Юлія Шишак (2 група), Поліна Андрущенко (3 група)

Фармацевтичний факультет:

  • 1 місце – Уляна Рибчак (1 група)
  • 2 місце – Софія Назарук (1 група)
  • 3 місце – Марія Іванчук (1 група)

Церемонія нагородження відбулася 28 березня. Переможців вітали завідувачка кафедри біологічної хімії, професор Леся Кобилінська та професор кафедри Ірина Фоменко. Студенти-переможці олімпіади отримали від кафедри біологічної хімії сертифікати і пам’ятні подарунки. 

Дякуємо всім учасникам олімпіади та щиро вітаємо її переможців, зичимо творчого натхнення і нових перемог!

За інформацією кафедри біологічної хімії

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua