5 березня 2019 р. втретє відбувся англомовний кафедральний семінар, присвячений значенню циркадних ритмів для фізіології людини та появи хвороб «Circadian Rhythm and its impact on health and diseases».

Кафедральний семінар організував осередок Британського фізіологічного товариства (The Physiological Society), який існує на кафедрі нормальної фізіології з 2013 року. Метою Британського фізіологічного товариства є популяризація фізіології як науки про життя, важливої для навчання майбутніх лікарів, підтримка фізіологічних досліджень, публікацій і наукових конференцій, сприяння розвитку освіти в галузі фізіології та забезпечення комунікації фізіологів у світі.

Студенти прослухали цікаву доповідь Василя Лончини (Університет Чикаго, США) про вплив церкадних ритмів на серцево-судинну систему (Vassyl Lonchyna. Circadian rhythm and cardio-vascular system). Професор кафедри Ростислав Стойка розповів про значення хромосомальних теломер – як біологічного годинника (Rostyslav Stoika. Chromosomal telomeres – biological clock at molecular-cellular level). Член студентського наукового гуртка, студентка 3 курсу медичного факультету № 1 Софія Волинець представила результати своїх досліджень серед львівських студентів – медиків про роль харчування і сну для навчання (Sofia Volynetc. Sleep, nutrition and education: Screening among Lviv`s Medical students). Завідувач кафедри нормальної фізіології, професор Оксана Заячківська виступила з цікавими та корисними порадами для покращення сну (Oksana Zayachkivska. Physiological 10 Tips for better power of sleep). Студент 6 курсу, багаторічний член студентського наукового гуртка кафедри нормальної фізіології, член Британського фізіологічного товариства Олег Даниляк у своїй доповіді поділився власним досвідом участі у семінарах кафедри та на міжнародних конференціях, на яких оприлюднював результати своїх досліджень. Найцікавіші доповіді, представлені на семінарі, викликали активне обговорення і були відзначені сертифікатами та призами.

Студентський науковий гурток кафедри нормальної фізіології продовжує активну діяльність та запрошує усіх розумних та допитливих на засідання студентського наукового гуртка та англомовні кафедральні семінари, де можна поглибити свої знання складних фізіологічних процесів та розуміння функціонування фізіологічних систем.

Надія Купиняк, к. б. н., асистент кафедри нормальної фізіології ЛНМУ імені Данила Галицького, куратор студентського наукового гуртка кафедри

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua