Щороку в березні українці вшановують пам’ять Великого Кобзаря   українського поета, письменника, художника, громадського діяча, філософа, політика, фольклориста, виразника і хранителя народного духу.

 Для студентів та викладачів Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького в онлайн-форматі відбулася лекція «Тарас Шевченко – фундатор становлення української національної ідеї», яку прочитав завідувач кафедри філософії та економіки, професор Ігор Держко.

Захід пройшов за розпорядженням ректора Університету, академіка НАМН України, професора Бориса Зіменковського, згідно з календарним планом виховної роботи медичного факультету № 1. 

Лекція відбулася за участю проректора з науково-педагогічної роботи, професора Анатолія Магльованого; заступника декана з виховної роботи медичного факультету №1, асистента кафедри нормальної анатомії Максима Цитовського; голови Студентського самоврядування Андрія Парфенюка.

У лекції професор Ігор Держко відзначив, що домінантою творчості Кобзаря, яка спирається на морально-етичні та національно-історичні цінності українського народу, є національна ідея. Саме тому Тараса Шевченка, який художньо осмислив ключові проблеми української нації, можна вважати речником української національно-естетичної парадигми, а його творчу спадщину – важливим націєтворчим чинником, без якого неможлива концепція будівництва української держави.

Лекція є у відкритому доступі:

https://drive.google.com/drive/folders/1cDMaJH0uG0so6yfTp4ExpMP_yACFWzuG

За інформацією заступника декана медичного факультету №1 Максима Цитовського та Студентського самоврядування ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua