У суботу, 26 листопада, в Україні відзначили День пам’яті жертв голодоморів. У цей день відбулося вшанування жертв геноциду Українського народу – Голодомору 1932-1933 років в Україні, вчиненого тоталітарним репресивним сталінським режимом. 

25 листопада, напередодні 90х роковин Голодомору,  для студентів та викладачів Університету відбулася онлайн-лекція на тему «Голодомор – геноцид Українського народу». 

У заході взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи, професор Анатолій Магльований, завідувач кафедри філософії та економіки, професор Ігор Держко, заступник декана з виховної роботи медичного факультету №1, асистент кафедри нормальної анатомії Максим Цитовський, голова студентського самоврядування Світлана Налигач.

Доповідач розкрив питання виникнення геноцидів, зазначив, що усі голодомори в Україні були організовані російськими окупантами, як би вони не називалися в різні часи і які б виправдання не вигадували своїм злочинам. Та ворог завжди прагнув одного – остаточно винищити українців і зламати наш дух. Тоді Україну морили голодом, сьогодні – обстрілами і темрявою. Розмірковуючи про жахи Голодомору та невинно втрачені життя 90 років тому, слід притягнути винних до відповідальності за звірства, скоєні в Україні, й постійно працювати над запобіганням та відмовою миритися з такими жахами зараз чи в майбутньому.

За інформацією відділу гуманітарної освіти і виховання 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua