29.12.2022 відбулось відкриття мережі оздоровчих теренкур (системи стежок здоров’я) у Замарстинівському парку. 

До розробки проекту створення теренкурів у місті Львові активно долучилися науковці Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, зокрема професор Андрій Базилевич. Також в команду створення теренкуру доєднався магістр реабілітації, асистент Дрогобицького педагогічно університету Дмитро Дужий. Від ЛМР координувала роботи заступник керівника управління екології та природних ресурсів департаменту містобудування та дизайнер управління архітектури та урбаністики Марина Пелещак. Проєкт є частиною системи теренкурів, яка буде створена у 12 парків Львова.

 Першим був регіональний ландшафтний парк «Знесіння», де в 2020 році відкрито першу систему ознакованих оздоровчих маршрутів.. Теренкур в Замарстинівському парку теж долучений до великого комплексу лікування та реабілітації – UNBROKEN Ukraine. В основу теренкурів покладено науково обґрунтовану методику лікувальної ходьби, а також терапевтичний ефект психологічного розвантаження спілкування із природою (вплив ландшафту, краєвиди із оглядових майданчиків та галявин, спостереження за птахами, рослинами). Також це і здоровий спосіб життя, можливість для реабілітації львів’ян після захворювань чи просто гарно та корисно провести вільний час на свіжому повітрі.  Отож, у Замарстинівському парку маємо прокладено чотири маршрути теренкурів, що мають три рівні складності: два – легкі (702 та 1111 метрів), один – середньої складності (1820 м) і один – складний (3030 м), які, крім довжини, відрізняються перепадом висот (рельєфністю) та кутом нахилу стежок. Стежки ознаковані стовпцями, табличками з позначенням напрямку руху, віддалі, пройденої від початку кожного маршруту.

Сподіваємося, що чудова, майже весняна погода, яка порадувала нас у минулі вихідні, створила хорошу нагоду ознайомитися з маршрутами та із задоволенням та користю для здоров’я пройтися ними у Замарстинівському парку мешканцям району.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua