14–15 травня 2020 року відбулася online науково-практична конференція “COVID-19 та інші інфекційні захворювання у дітей та дорослих. Сучасні аспекти клініки, діагностики лікування та профілактики”. Серед організаторів конференції Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, Українська Військово-медична академія, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, Всеукраїнська асоціація інфекціоністів. 

У вступному слові професор, полковник медичної служби, начальник Української військово-медичної академії Валерій Савицький наголосив на важливості співпраці вчених-медиків і практичних лікарів для подолання пандемії коронавірусної хвороби, яка виникла в світі і, зокрема, в Україні.  Професор кафедри військової терапії Української військово-медичної академії, полковник медичної служби Володимир Трихліб закликав узагальнити той досвід, який вже напрацьовано епідеміологами, інфекціоністами, іншими спеціалістами в боротьбі з COVID-19 в Україні. Президент Всеукраїнської асоціації інфекціоністів академік НАМН України Михайло Андрейчин окреслив завдання лікарів-інфекціоністів в боротьбі з коронавірусною хворобою, зокрема важливість участі науково-педагогічних працівників в подоланні хвороби. Завідувач кафедри інфекційних хвороб ЛНМУ імені Данила Галицького професор Олександр Зінчук наголосив на значенні інфекційних хвороб в сучасному суспільстві з огляду на появу нових інфекційних хвороб внаслідок як модифікацій самих збудників, так і негативного антропогенного впливу на природне середовище.

З огляду на актуальність нової коронавірусної хвороби, найбільше доповідей було присвячено саме цій проблемі. Епідеміологічні аспекти COVID-19 та інших карантинних хвороб висвітлені в доповіді завідувача кафедри епідеміології ЛНМУ імені Данила Галицького професора Наталії Виноград та співавторів “Оптимізація протиепідемічного забезпечення в динаміці епідеміологічних ускладнень, спричинених збудниками ОНІ”. Епідеміологічним та клінічним аспектам коронавірусної хвороби у Львівській області присвячено доповідь професора Олександра Зінчука та асистента Іванченко Н. “COVID-19 на Львівщині”. 

За інформацією кафедри інфекційних хвороб

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua