9 квітня у м. Ярошовець (Республіка Польща) відбувся Міжнародний науково-практичний форум «Наслідки пандемії COVID-19 та реалізація стратегії викорінення туберкульозу з 2018 року – об’єднані з метою припинення туберкульозу, нагальна потреба у відповіді на глобальну епідемію». 

Захід під патронатом президента Республіки Польща Анджея Дуди пройшов на базі Малопольскої лікарні легеневих хвороб та реабілітації у форматі онлайн. Участь у Форумі взяли провідні фахівці з Польщі, Молдови та України. З вітальними словами виступили директор Малопольскої лікарні легеневих хвороб та реабілітації Кшиштоф Гжесик та маршалок Малопольского воєводства Вітольд Козловський. 

Доповіді учасників були присвячені практичним проблемам та перспективам лікування туберкульозу перед та під час пандемії  COVID-19.

У Львові захід відбувся на платформі Науково-інформаційного центру НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького

Львів’яни представили три доповіді:

  • «Епідеміологічна ситуація з туберкульозу в Україні» (директор НДІ епідеміології та гігієни нашої Alma Mater, професор Борис Кузьмінов);
  • «Фтизіатрична служба Львівської області (реорганізація, структура, захворюваність)» (керівник департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Чемерис);
  • «Ефективність застосування лінійного методу зонд-аналізу Hain Lifesciences для діагностики мультирезистентного туберкульозу» (завідувачка кафедри фтизіатрії та пульмонології ЛНМУ імені Данила Галицького, професор Ольга Костик).

Після обговорення доповідей із заключним словом виступила Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкевич. Вона зазначила, що пандемія Covid-19 поставила виклик усьому світові, і сьогодні важливо протистояти інфекційним захворюванням, у тому числі туберкульозу. У своєму виступі Генеральний консул також дала високу оцінку роботі колективу НДІЕГ ЛНМУ імені Данила Галицького, який відповідно до угоди з обласним лабораторним центром проводить методом ПЛР тестування пацієнтів на наявність коронавірусної інфекції. 

Учасники Форуму наголосили на необхідності подальшого вдосконалення міжнародної співпраці у протистоянні пандемії

За інформацією Науково-інформаційного центру НДІ епідеміології та гігієни ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua