Поширення коронавірусної інфекції поставило нові виклики та умови життя в новій реальності. У ній стало надважливим вжиття заходів для запобігання поширенню захворювання та виконання усіх необхідних процедур для індивідуального захисту. З перших днів пандемії в аптеках країни зникли захисні маски та антисептичні засоби. Щоб ліквідувати дефіцит антисептику  бодай для потреб Університету, навчально-виробнича аптека налагодила виробництво засобу для обробки рук на основі етанолу, гліцерину і перекису водню. Найближчим часом планує розпочати виготовлення антисептичного гелю на основі карбомеру, етанолу та гліцерину з додаванням рослинних препаратів.

Розробка лікарських засобів з антисептичними властивостями на базі навчально-виробничої аптеки під керівництвом завідувача аптеки Миколи Фетька і доцента кафедри технології ліків Наталії Гудзь розпочалися ще у 2015році. Тоді проводилися дослідження по створенню протимікробного стоматологічного гелю орнідазолу з хлоргексидином (дипломна робота студента-фармацевта Святослава Фетька).  У 2018 р. почалися дослідження з розробки антисептичного гелю для обробки рук в місцях скупчення великої кількості людей (студентка Христина Присташ) на основі етанолу і ізопропанолу та рослинних препаратів. Одночасно були започаткові дослідження по технології екстемпоральних антисептичних засобів. Коронавіруси мають вірусну оболонку, що робить їх потенційно чутливими до поверхнево-активних речовин, таких як мило та спирт. Етанол знищує коронавіруси лише за 30 секунд, оскільки руйнує білок і РНК, з яких складається вірус. 75 % і 70 % етанол знижує навантаження вірусу SARS-CoV-1 щонайменше на 4 і 3 логарифмичні одиниці відповідно.

 За рекомендаціями ВООЗ передбачене саме екстемпоральне виготовлення антисептиків. Отже, виробничі аптеки України зараз стоять на вістрі атаки щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

https://www.cebm.net/covid-19/hand-disinfectant-and-covid-19/

За інформацією навчально-виробничої аптеки

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua