18 листопада 2022 р. відбулася науково-практична конференція на тему «Роль і значення Основ законодавства України про охорону здоров’я для системи охорони здоров’я і забезпечення прав людини». Захід був присвячений 30-річчю від часу прийняття Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» (19.11.1992). 

Форум відбувся з метою обговорення нормативних колізій та недоліків Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», випрацювання пропозицій до удосконалення цього Закону, окреслення його історико-правової ролі та значення для реформ в охороні здоров’я, а також перспектив створення Медичного кодексу України. Роль і значення Закону важко переоцінити, адже його по праву називають «медичною конституцією», сьогодні Основи є малим медичним кодексом, документом, що є одним з ключових регуляторів правовідносин у сфері охорони здоров’я. 

Захід у форматі онлайн на платформі Zoom провела кафедра медичного права ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького спільно з Комітетом медичного та фармацевтичного права та біоетики НААУ, Вищою школою адвокатури НААУ за підтримки ГО «Фундація медичного права та біоетики України», ЛОБФ «Медицина і право».

 Оргкомітет конференції очолила завідувачка кафедри медичного права нашого Університету, голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, керівник Центру медичного права ВША НААУ, професор Ірина Сенюта. 

Участь у заході взяли представники медичної і правової доктрини та практики, сферою професійного інтересу яких є медичне право, фармацевтичне право, біоетика, правове забезпечення системи охорони здоров’я, органів влади, громадських об’єднань, студентство, представники засобів масової інформації.

Під час конференції своїм досвідом поділилися представники органів влади та провідні фахівців у сфері медичного права – голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, заступник Міністра охорони здоров’я з питань євроінтеграції Олексій Яременко, голова Поважної Ради Ордену Святого Пантелеймона Василь Князевич, директор ВША НААУ Савва Кузьменко, академік НАПрН України, професор кафедри цивільного права Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, професор Роман Майданик, доцент кафедри цивільно-правових дисциплін ОНУ імені І.І. Мечникова, заступник голови Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ Вікторія Валах, головний консультант, керівник секретаріату Комісії/Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України (1990-2003, 2010-2015) Володимир Рудий, завідувач відділу історико-правових досліджень Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Заслужений юрист України професор Ігор Усенко, суддя Касаційного цивільного суду Верховного Суду Василь Крат, медичний експерт, консультант проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», директор Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ 2019-2022 Мар’яна Возниця, директор Науково-експертного Центру медичного та репродуктивного права, LL.M (UNSW Australia) Сергій Антонов, адвокат, член Центру медичного права ВША НААУ Лариса Гретченко, доцент кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка Наталія Квіт, провідний науковий співробітник відділу міжнародного приватного права та правових проблем євроінтеграції Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України Галина Миронова та інші.

Учасники заходу розглянули такі актуальні тематичні напрями конференції, як історичні аспекти створення Основ законодавства України про охорону здоров’я; систематизація законодавства України у галузі охорони здоров’я, зокрема застосування кодифікації; законотворчі тенденції у сфері охорони здоров’я: зарубіжний досвід й національні перспективи; приватноправові відносини та публічно-правові відносини у сфері охорони здоров’я; роль судової практики в сфері охорони здоров’я для правореалізації та правозастосування; шляхи і напрями удосконалення Основ законодавства України про охорону здоров’я; перспективи створення і прийняття Медичного кодексу України тощо.

Організатори зазначають, що незабаром побачить світ ювілейна Збірка статей, присвячених Основам. 

Запис конференції за посиланням: https://youtu.be/0khF4Zaw354

За інформацією кафедри медичного права ФПДО

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua