Навчальний імітаційний центр Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького розпочав роботу в новому, просторому приміщенні. Наприкінці 2021 року закінчилася угода оренди між Університетом та КНП «Пологовий клінічний будинок №1 м. Львова», що по вул. Мєчнікова, декілька років перебував імітаційний центр. Відтак гостро постало питання пошуку нового приміщення та переміщення туди дороговартісного обладнання. Вирішили скористатися власними ресурсами – зробити реконструкцію у приміщенні їдальні  одного із студентських гуртожитків, яка вже кілька років не використовувалася за призначенням. Ремонтні роботи тривали три місяці, далі – підведення інтернету та інсталяція обладнання. І от з середини квітня оновлений навчальний імітаційний центр Університету знову запрацював та готовий до проведення практичних занять для студентів та лікарів- інтернів. Частина обладнання використовується вже зараз, під час дистанційного навчання. Нове приміщення площею понад 300 квадратних метрів дало можливість облаштувати навчальні симуляційні класи за сучасними стандартами. В них навчатимуться практичним навичкам   терапевтичного, хірургічного, акушерсько-гінекологічного напрямків. Є симулятори для відпрацювання надання допомоги дітям різного віку. В одному з класів встановлено симулятор для набуття мануальних навичок проведення лапароскопічних хірургічних втручань.  

Оглянула оновлений навчальний імітаційний центр поважна комісія у складі проректорів Університету та деканів факультетів. Враження у всіх були позитивні та оптимістичні – незабаром же закінчення навчального року, а значить підсумкові іспити студенти складатимуть в хороших умовах. Як зауважила в.о. першого проректора з науково-педагогічної роботи доцент Ірина Солонинко, незважаючи на сьогоднішні складні умови, Університет робить все, аби забезпечити високу якість навчання та практичної підготовки медичних кадрів, постійно вдосконалюючи матеріально-технічну базу, поповнюючи її сучасним високотехнологічним обладнанням.

До слова, Світова організація лікарських товариств передала центру симулятори для відпрацювання надання допомоги під час масивних кровотеч та кульових поранень, а також для проведення серцево-легеневої реанімації у дорослих та дітей. 

Відділ комунікації і промоції 

press@meduniv.lviv.ua