У Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького тривають заходи із вшанування Героїв Крут.

 День 29 січня для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога. Цьогоріч погляд на цю подію відбувається під призмою масштабної російської агресії проти України та породжує чисельні паралелі.

Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії.

  Зараз Україна вкотре змушена доводити своє право на існування, на незалежність та суверенність. А героїчний захист Маріуполя у цій війні, безумовно стає в один ряд із битвою під Крутами. Мужні й незламні українські воїни впродовж кількох місяців чинили опір переважаючим силам московських окупантів, аби за цей час ЗСУ могли укріпити оборону та підтягнути резерви на інших лініях фронту та, зрештою, організувати контрнаступ.

  Ці та інші паралелі до подій понад сторічної давнини наводили учасники відкритої лекції-дискусії «День пам’яті Героїв Крут». ЇЇ провів Ігор Держко, завідувач кафедри філософії та економіки, професор, доктор філософських наук за участі проректора з науково-педагогічної роботи, професора, доктора біологічних наук Анатолія Магльованого, заступника декана з виховної роботи медичного факультету №1, асистента кафедри нормальної анатомії, кандидата медичних наук Максима Цитовського, голови студентського самоврядування Світлани Налигач, старости 2-го потоку медичного факультету №1 Вікторії Подолюк. Долучитися до обговорення порушених тем могли всі охочі. 

Лекція є у відкритому доступі:

  https://drive.google.com/file/d/1BNaOYY6LyCOmloQnBlrb4b0FoqIPLvdH/view?usp=sharing

За інформацією заступника декана з виховної роботи медичного факультету №1 Максима Цитовського

Відділ комунікації і промоції 

press@meduniv.lviv.ua