14-15 липня на базі Івано-Франківського національного медичного університету відбулась робоча нарада «Стан та стратегічні напрямки розвитку медичної симуляції в Україні» за участю представників медичних навчальних закладів вищої освіти України та керівництва Міністерства охорони здоров’я України.

Представники ЗВО ділились своїм досвідом та  здобутками у розвитку сучасних освітніх технологій, створенні симуляційних центрів.

 Структуру, організацію та особливості симуляційного навчання на кількох майданчиках у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького представив керівник навчального імітаційного центру, доцент Вадим Флуд. До речі, міністри охорони здоров`я України Віктор Ляшко та Німеччини Карл Вільгельм Лаутербах місяць тому відвідали імітаційний центр ЛНМУ та дали йому високу оцінку.

На зустрічі йшлося про значення симуляційного навчання у додипломній та післядипломній підготовці лікарів, особливо беручи до уваги необхідність часткового впровадження дистанційного навчання, яка виникла впродовж останніх двох років.

Учасники ділились практичним досвідом та можливими шляхами удосконалення симуляційного навчання, окрему дискусію викликала необхідність стандартизації проведення ОСКІ.

Гостро постало питання уніфікації підходів університетів щодо впровадження симуляційного навчання, про що зазначила у своєму виступі заступниця міністра МОЗ України Ірина Микичак.

«Можливість безпосереднього спілкування про  шляхи розвитку, досягнення, виклики і проблеми при впровадженні симуляційних технологій навчання у ВНМЗ є дуже важливим фактором для реальних змін у цьому напрямку.  Міністерство охорони здоров’я України визначило розвиток мережі сучасних центрів симуляційного навчання одним з пріоритетів у відновленні медичної освіти в Україні», – відзначила Ірина Микичак.

Зустріч стала важливим поштовхом до подальшого розвитку та вдосконалення медичного симуляційного навчання.

За інформацією навчального імітаційного центру

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua