Минулої суботи, 4 березня, під час робочого візиту на Львівщину Президент України Володимир Зеленський разом із Президенткою Європейського парламенту Робертою Мецолою зустрівся зі студентською спільнотою закладів вищої освіти Львівщини.

Спілкування відбулося у Львівському національному університеті імені І. Франка. На зустріч були запрошені керівники закладів вищої освіти області, серед яких і ректор ЛНМУ ім. Данила Галицького академік НАМН України, професор Борис Зіменковський, а також студенти старших курсів нашого Університету. У залі були присутні студенти Львівського національного університету ім. І.Франка, Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного, Національного університету «Львівська політехніка», Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З. Ґжицького, Львівського національного університету природокористування.

Глава держави зазначив, що йому завжди приємно спілкуватися зі студентами, адже Україна своєю незалежністю багато в чому завдячує саме студентству.

«У минулому – це боротьба за незалежність у складних умовах під час наших революцій і здобуття цієї незалежності. У наші дні, коли починалося повномасштабне вторгнення, – активна мобілізація студентства», – сказав Президент.

Володимир Зеленський висловив переконання, що після перемоги України над Росією майбутнє буде саме за нинішніми студентами, їхньою енергією та креативним розумом, яких так потребуватиме наша країна для відновлення.

Спілкуючись із молоддю, Володимир Зеленський зауважив, що початок повномасштабної війни 24 лютого 2022 року став переломним моментом для країни й для нього особисто.

«Це була внутрішня позиція – захищати державу, хоч би якою була ціна. Стояти до кінця й перемогти», – наголосив він. На переконання Президента, саме в той страшний день українці стали єдиною, сильною нацією.

Відповідаючи на запитання, як Україні жити далі поруч із таким агресивним сусідом, як Росія, Глава держави зазначив, що цивілізаційний і безпековий захист нашої країни забезпечить повноправне членство в ЄС і НАТО.

«Крім того, ми будемо країною-переможцем. І ми будемо суб’єктними. Дуже важливо змінити парадигму, яка була довгі роки. Ми робимо Україну потужним суб’єктом у Європі, щоб не казали, що Україна – це десь біля Росії, а щоб усі говорили, що Росія – це десь біля України», – заявив Володимир Зеленський.

Президент також зауважив, що через війну наша країна зіткнулася з необхідністю реновації освітньої мережі, насамперед у постраждалих регіонах. На його думку, освітній простір і освітній процес в Україні мають стати більш сучасними.

«Освіта має бути такою, до якої хочеться йти – розумом і ногами. Потрібно мати привабливу інфраструктуру. Важливим є й рівень викладацького складу», – сказав Володимир Зеленський.

Зі свого боку Роберта Мецола розповіла, що починала свою політичну кар’єру як студентська активістка, і зауважила, що навіть у такі складні часи немає нічого кращого, ніж навчатися в потужних закладах освіти з багатою історією. За її словами, у період таких випробувань дуже важливо мати на чолі держави людей із принципами, баченням, ідеями та, головне, з любов’ю до своєї країни та людей. Роберта Мецола висловила переконання, що Україна стане членом Європейського Союзу.

«Європа і ЄС є вашим домом також», – сказала вона. Президентка Європарламенту запевнила, що Європа буде з Україною до перемоги у війні.

«І лише Україна може вирішувати, коли війна завершиться. Ми не можемо говорити про мир без справедливості, без свободи, без суверенітету й територіальної цілісності», – наголосила Роберта Мецола.

 Під час зустрічі студенти мали можливість поставити запитання  та отримати вичерпну відповідь. Зокрема, серед інших, обговорювалося й питання студентки 5-го курсу медичного факультету Христини Слівінської  щодо браку медичних кадрів, зокрема на деокупованих територіях та як держава планує справлятися із цим викликом. Роберта Мецола зауважила, що питання дефіциту кваліфікованих медичних кадрів для Європи є також актуальним, особливо це стосується провінції, невеликих населених пунктів. Адже одним із засадничих прав громадян Євросоюзу є рівний доступ до якісної медицини. Своєю чергою глава держави Володимир Зеленський зауважив, що для збереження медицини як галузі після завершення війни потрібно переглянути питання оплати медпрацівників таким чином, щоб вони були мотивовані повернутися в Україну – зарплати мають бути на рівні їх європейських колег.

За інформацією офіційного представництва Президента України

https://www.president.gov.ua/news/osvita-v-ukrayini-maye-stati-bilsh-suchasnoyu-volodimir-zele-81437

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua