22 квітня 2021 року стартував ІІІ Український форум міжнародної освіти, учасниками якого стали понад 300 провідних українських та іноземних освітніх управлінців, дипломатів, науковців, експертів та фахівців у сфері інтернаціоналізації вищої освіти. Зокрема в режимі онлайн до заходу долучилися і представники нашої Alma Mater – декан факультету іноземних студентів, доцент Євген Варивода та заступник декана, доцентка Олена Смолькова.

У відкритті Форуму взяв участь заступник Міністра освіти і науки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Артур Селецький. Він розповів про особливості запровадження єдиної міжвідомчої електронної платформи щодо набору іноземних студентів до закладів вищої освіти України та представив її оновлений інтерфейс. 

Учасники заходу мали можливість ознайомитися зі статистикою навчання іноземних студентів. Зокрема, станом на 01.01.2021 в  українських ЗВО навчається 75 тисяч студентів зі 155 країн. 

Форум проводиться на виконання Указу Президента України №210/2020 “Про вдосконалення вищої освіти в Україні”. Захід внесено до Плану популяризації можливостей здобуття вищої освіти в Україні для іноземних студентів та проводитиметься на регулярній основі. Для популяризації вищої освіти України на світовому ринку освітніх послуг, поширення в інформаційному просторі іноземних країн відомостей щодо здобуття вищої освіти в Україні та збільшення чисельності іноземних студентів Уряд затвердив відповідний план заходів.

Приємно відзначити, що Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького за кількістю іноземних студентів посідає високі позиції серед вищих медичних навчальних закладів України, що свідчить про його популярність на світовому ринку освітніх послуг. Нині в стінах Університету проходять підготовку майже півтори тисячі іноземних громадян. На медичному, стоматологічному та фармацевтичному факультетах навчаються студенти з 38 країн Європи, Азії, Африки та Америки, з яких більше 80 відсотків здобувають свій фах англійською мовою. Цьогоріч на 1-й курс поступили 323 студентів, що є хорошим показником в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. 

Навчання іноземних студентів у нашому Університеті триває вже 60 років, починаючи із 1961 р. З того часу понад 2500 іноземних громадян здобули освіту та успішно працюють лікарями у багатьох країнах світу. Понад 300 іноземних громадян пройшло в Університеті післядипломну підготовку і більше 70 його іноземних випускників здобули звання професора.

Детальніша інформація ТУТ

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua