Минулого тижня відбулася знакова подія в українській фізичній та реабілітаційній медицині. Стартував проект з підготовки першої української генерації вчителів PRM Section & Board of UEMS (ФРМ) та започаткування першої в Україні навчальної програми первинної спеціалізації (резидентури) з ФРМ. 

Менторами проекту є Alvydas Juocevicius (Professor, FEBPRM), Паст-Президент Ради PRM Section & Board of UEMS, голова комісії з сертифікації/ресертифікації тренінгових центрів, член сертифікаційного журі Ради PRM Section & Board of UEMS, Національний менеджер зі спеціальності «фізична та реабілітаційна медицина» Литви, президент Литовського товариства ФРМ, керівник Центру фізичної та реабілітаційної і спортивної медицини VUL Santaros klinikos та  Aivars Vetra (Professor, FEBPRM), Паст-Президент Baltic and North Sea PRM Forum, член сертифікаційної комісії Латвійської асоціації лікарів реабілітації, професор департаменту реабілітації факультету безперервної освіти та засновник факультету реабілітації Rīgas Stradiņa universitāte (Riga Stradins University), головний консультант з фізичної та реабілітаційної медицини Riga Eastern Clinical University Hospital «Gailezers»

24 січня 2019 р. проект був офіційно відкритий у межах офіційної зустрічі у Посольстві Литви в Українi.

Упродовж 21-24 січня на базі Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика відбулися два відбіркові тури та іспит.

 Відбір був складним  і абсолютно незалежним (резюме, екзамен, співбесіда, досконале володіння англійською мовою).  

З усіх закладів вищої медичної освіти України до першого туру були допущені 24 особи, до другого – лише 13, серед яких представники кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини ФПДО Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького  –  в.о. доцента, к. мед. н. Оксана Гдиря та асистент кафедри Назар Негрич.

Проект відбувся за підтримки NATO Support and Procurement Agency – NSPA, активної позиції Міністерства соціальної політики України, а також академічних партнерів проекту з українського боку: Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, Вінницького національного медичного університету імені Пирогова та головного клінічного партнера – Київської обласної клінічної лікарні. 

Безумовно, це великий плюс для іміджу нашої Alma Mater у цілому,  новий виток професійного росту, але також і велика копітка робота:

  • щотижневі онлайн-семінари з балтійськими колегами;
  • практичне долучення до надання реабілітаційної допомоги в українських закладах з клінічними супервізіями професорів Литви та Латвії;
  • щосеместрові практичні та теоретичні іспити;
  • практичні заняття на базі реабілітаційних клінік Литви та Латвії;
  • участь в роботі над українським перекладом сучасного підручника з ФРМ;
  • складання європейського сертифікаційного іспиту з ФРМ;
  • створення повного комплекту навчальних матеріалів для 4-річної програми первинної спеціалізації (резидентури) з ФРМ та викладання на циклах спеціалізації з ФРМ, що зараз почались на кафедрах та мають за мету перенавчання існуючих українських лікарів.

Вітаємо представників ЛНМУ імені Данила Галицького Оксану Гдирю та Назара Негрича, яким вдалося перемогти у відборі до цього серйозного проекту, а також завідувача кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини ФПДО, професора Лук’яна Андріюка та декана факультету післядипломнолї освіти, доцента Ореста Січкоріза.

За інформацією кафедри реабілітації та нетрадиційної медицини ФПДО

Відділ комунікації та промоції

pressa@meduniv.lviv.ua