З 19 по 23 вересня 2022 р. у м. Стокгольм (Швеція) проходила 58-а конференція Європейської асоціації з вивчення цукрового діабету (EASD). Щорічна зустріч EASD – грандіозна подія, що об’єднала понад 15000 делегатів з 130 країн різних куточків світу, – стала однією з найбільших та найочікуваніших  у світі діабетології. 

Уперше, після двох років онлайн-зустрічей під час пандемії, конференцію було проведено в гібридному форматі, що забезпечило можливість участі широкому колу науковців та лікарів. Науково-програмний комітет доклав усіх зусиль, розробивши програму, яка охопила останні події та новини в різних галузях досліджень діабету та асоційованих з ним ускладнень.

Наукова програма заходу містила понад 1200 доповідей та презентацій щодо останніх результатів фундаментальних та клінічних досліджень. На конгресі у синхронному режимі працювали 9 паралельних офлайн секцій, було охоплено широкий спектр тематики під час симпозіумів, лекцій, усних дискусій, а поруч з тим працювала спеціальна платформа онлайн-навчання. 

Цьогоріч науковий комітет відібрав роботи двох авторських колективів з України. Зокрема, це робота, виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького та КНП ЛОР «Львівський обласний державний клінічний лікувально-діагностичний ендокринологічний центр». Працю спільно представили співробітники кафедри ендокринології нашого Університету – д. мед. н., професор Вікторія Сергієнко та д. мед. н., професор Олександр Сергієнко. Також була відібрана робота, виконана в ДУ «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України» та Національному університеті охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, яку представила к. мед. н., доцент Яна Саєнко під науковим керівництвом члена-кореспондента НАМН України, професора Бориса Маньковського. 

Організаторам вдалось досягнути поставленої мети – діабетична спільнота змогла скористатись даними останніх досліджень та інноваціями в галузі цукрового діабету, незалежно від форми участі, існуючої поточної невизначеності щодо правил зустрічі і подорожей по всьому світу.

Захід був особливий ще тим, що учасники конгресу беззаперечно підтримують, вболівають за Україну та вірять у нашу перемогу.

За інформацією кафедри ендокринології

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua