Вчора в науковій бібліотеці Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького відбулося представлення першого україномовного навчального посібника з анатомії «Нормальна анатомія». ЇЇ авторкою є завідувачка кафедри нормальної анатомії, професор Леся Матешук-Вацеба. Вперше цей посібник вийшов друком у львівському видавництві «Атлас» ще у 1993 році, коштами тоді допомогла україномовна канадська діаспора. Цікавою виявилася історія його створення. За словами Лесі Ростиславівни, наприкінці 80-их, на початку 90-тих років, ще за часів існування Радянського Союзу, частина викладачів тоді ще Львівського медінституту  почала начитувати свої предмети українською мовою. Проте навчальних посібників чи підручників для медичних вузів українською мовою не існувало, студентам доводилося все записувати за викладачем. Ці конспекти, як дорогий манускрипт, передавалися від одного курсу – іншому. Коли Леся Матешук-Вацеба переглянула один із таких конспектів – жахнулася  та зрозуміла, що справу потрібно брати в свої руки. Так з’явився той перший «блакитний» посібник, за яким і дотепер навчаються анатомії студенти – медики цілої України. Проте в авторки було до нього чимало зауважень, та й більш як двадцять п’ять років тому поліграфічні можливості були значно скромнішими. Зробивши « роботу над помилками» та додавши розкішні кольорові ілюстрації, у вінницькому видавництві «Нова книга» вийшла друком, як каже Леся  Матешук-Вацеба, «книга моєї мрії» – перевидання добре знаного посібника «Нормальна анатомія». 

На урочистостях з нагоди цієї події виступили  директор наукової бібліотеки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького,  кандидат історичних наук, Заслужений працівник культури України Марта Надрага, директор видавництва «Нова книга» (Вінниця) Віктор Георгієв, викладачі Університету, колишні студенти авторки. Вони подякували  професору Лесі Матешук-Вацебі за її копітку працю, яка дасть змогу вивчати анатомію рідною мовою не одному поколінню студентів-медиків. До речі, бібліотека отримала від авторки 50 примірників підручника в подарунок.

На честь презентації наукова бібліотека Університету підготувала підбірку праць та наукових публікацій доктора медичних наук, професора, завідувачки кафедри нормальної анатомії Лесі Матешук-Вацеби.

Відділ комунікації і промоції 

press@meduniv.lviv.ua