Шановні колеги, партнери, друзі!

Професія фармацевта та провізора існує вже тисячі років, відколи людство навчилося боротися з недугами цілющими травами, плодами, а згодом хімічними сполуками. Перші аптеки в Європі з’явилися в 1100 р. нашої ери в монастирях. Монахи готували лікарські засоби і безкоштовно віддавали їх хворим. З того часу почали використовувати й перші рецепти, які розпочиналися словами «Cum Deo!», що у перекладі з латини означає – «З Богом!» Власне такою милістю та благословенням сповнена вся праця людей, що створюють ліки. Адже головне для них – полегшити біль та страждання хворого, допомогти йому видужати та повернути радість життя. 

 У давньоіндійській священній книзі «Аюверда» – наука життя – сказано «У руках невігласа ліки – отрута. У руках же людей знаючих вони уподібнюються напою безсмертя». То ж у переддень професійного свята хочу побажати вам високого професіоналізму та глибокого розуміння місії, яку ви для себе обрали – берегти здоров’я людей, дарувати їм віру й одужання. Пам’ятайте, що «провізор» у перекладі з латини – той, хто передбачає, передчуває. Відповідальність перед пацієнтам, переконаний, є головним моральним чинником для усіх, хто обрав цей фах. 

Щиро вітаю всіх, хто присвятив своє життя служінню ідеалам добра та людяності з професійним святом, бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, злагоди, впевненості у власних силах, поваги колег, наснаги у здійсненні всіх ваших задумів! Нехай щастям і любов’ю наповнюється кожен день вашого життя, а праця на благо людей приносить задоволення і радість! 

З повагою,

ректор ЛНМУ імені Данила Галицького,

академік НАМН України, професор

Борис ЗІМЕНКОВСЬКИЙ