Шановні колеги, викладачі, лікарі, медичні працівники та студенти Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького! 

Від щирого серця вітаю Вас із професійним святом – Днем медичного працівника! Це свято відзначають тисячі лікарів, парамедиків, медичних сестер, лаборантів, санітарок – всі ті, хто стоїть на варті здоров’я населення. Ваша професія – особлива, адже вона цілком присвячена служінню людям. Щодня ви проявляєте безмежне терпіння, співчуття, стійкість і душевну щедрість. Вибравши одну з найгуманніших і найблагородніших професій, ви кожен день поспішаєте на допомогу.

Пам’ятаємо відданість та професійність українських медичних працівників під час подій Революції Гідності. У тривожний час пандемії COVID-19 ви були віч-на-віч у боротьбі з підступним недугом. І ось уже четвертий місяць московсько-української війни українські медики на передовій рятують життя військових, надають допомогу місцевим мешканцям. Низький уклін усім медичним працівникам, які з перших днів кинулися в пекло війни на допомогу потребуючим. Це ви рятували незламних героїв у підземеллях Азовсталі, під обстрілами евакуювали поранених дітей, надавали їм фантастичну допомогу в тилових клініках чи польових госпіталях. Вічна пам’ять та шана тим лікарям, хто ціною власного життя врятував інші.

Незмінно в перших лавах тих, хто поспішив на допомогу потребуючим, були медики-волонтери. З перших днів рашистської інтервенції зареєструвалися сотні і тисячі добровольців. Ви прагнули якомога швидше допомогти тим, хто щойно вирвався із обстріляних та сплюндрованих міст і сіл, поранений та скалічений не лише фізично, а й морально.

Сьогодні ми дякуємо лікарям, фельдшерам, медсестрам, медичним волонтерам, фармацевтам, науковцям, викладачам й студентству за нелегку щоденну працю. Дякуємо кожному з вас за вашу любов до справи, якою займаєтесь та за те, що ви завжди поруч, усвідомлюючи свою відповідальність та причетність. 

У це професійне свято сердечно бажаю всім працівникам і ветеранам галузі довгоочікуваного миру, міцного здоров’я, успіхів у роботі, сімейних гараздів, щастя, достатку та благополуччя. Нехай Вас ніколи не полишає радість від Вашої праці, а Господь дає сил і наснаги допомагати людям! 

З глибокою повагою

ректор ЛНМУ імені Данила Галицького,
академік НАМН України, професор
Борис ЗІМЕНКОВСЬКИЙ