Уже четвертий місяць Україна протистоїть повномасштабному вторгненню росії на нашу територію. Нестерпно важкий час жорстоких боїв, бомбардувань міст та сіл, помешкань українців, які змушені покидати домівки, аби врятувати своє життя… Уже четвертий місяць, з перших же днів вторгнення російських окупаційних військ на нашу рідну землю, численні студенти та викладачі Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, не покладаючи рук, активно займаються волонтерською діяльністю, аби надати якомога повнішу допомогу потребуючим. 

Волонтерська діяльність представників нашої Alma Mater охоплює різні вектори, починаючи від виконання професійних обов’язків з надання медичної допомоги – студенти залучені до роботи профільних медичних установ, зокрема Військово-медичного клінічного центру Західного регіону, Львівського перинатального центру. Вони допомагають у лікарнях смт. Воловець на Закарпатті, м. Устилуг на Волині,  чергують на постах домедичної допомоги у м. Кременчук та ін.), організовують та проводять курси з невідкладної медичної допомоги.  

Представники Університету працюють у цілодобових волонтерських штабах, де  кипить активна робота – на складах із сортування та розподілу ліків і засобів медичного призначення, що надходять від іноземних партнерів; з координації прийому, аналізу і розподілу медикаментів і предметів медичного призначення, направлених до Університету. Їхню діяльність курує досвідчений фахівепь – завідувач кафедри менеджменту в охороні здоров’я, фармакотерапії та клінічної фармації, професор Андрій Зіменковський. До речі, з ініціативи кафедри у Telegram-каналі створено спеціальну групу «Клінічна фармація (оперативна інформація про ліки)», завдання якої – надання інформації про ліки. Наші активісти визначають групи ліків для сортування, а також здійснюють оперативний переклад діючих речовин ліків з гуманітарної допомоги та допомагають у визначенні аналогів ліків. 

Активісти ЛНМУ імені Данила Галицького беруть участь у роботі департаменту міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва ЛОВА з залучення гуманітарної допомоги, координування та допомоги при евакуації іноземних студентів з території України. 

Волонтери нашого Університету працюють в активній співпраці з благодійними організаціями і фондами – у Благодійному фонді «Медична Місія», Центрі волонтерської допомоги «Львівський лицар», благодійних організаціях «ПроДобро», «ОвпенЛаб», «Християнська медична організація», Help Ukraine Center у м. Люблін, Благодійному фонді «Я не один», у благодійній Місії «Центр Опіки Сиріт» Львівської Архієпархії УГКЦ та інших.

  З нагоди Дня медичного працівника вітаємо всіх волонтерів – представників Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, і бажаємо натхнення, витримки, радості, мудрості та наполегливості на вашому благородному шляху! Разом ми сильні!

За інформацією відділу гуманітарної освіти і виховання 

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua