Минуло трохи більше двох років, як у лютому 2018 року Інститут епідеміології та гігієни на Зеленій,12 було передано на баланс ЛНМУ ім. Данила Галицького. Важко підрахувати обсяг та види робіт, які довелося здійснити у цьому майже сторічному приміщенні, аби довести його до пуття, зберегти та зробити придатним як для функціонування кафедр і навчання студентів, так і для роботи численних лабораторій, що задіяні в наукових проектах чи надають послуги населенню по проведенню мікробіологічних досліджень. Ця установа є історичною – більше 80-ти років тут вивчають проблеми епідеміології, імунології, мікробіології та гігієни.

Завдяки науковим дослідженням і розробкам, які проводилися в інституті, вдалося вивчити механізми розвитку інфекційних хвороб рикетсійної та вірусної етіології, ліквідовано висипний тиф, подолано епідемічний спалах дифтерії у 90-х роках. 

Після реорганізації НДІЕГ, за сприяння ректора ЛНМУ імені Данила Галицького, академіка НАМНУ, професора Бориса Зіменковського розпочався комплекс капітальних – ремонтно – реставраційних робіт приміщень інституту. Проректор з адміністративно-господарської роботи Олена Шевага постійно контролює ці будівельні процеси.

Відправною віхою для відновлення та реконструкції, стало вивчення історичних та архівних документів будівлі по вул. Зеленій, 12, пам’ятки архітектури, збудованої у 1937- 1939 рр. за проектом Яна  Багенського, архітектора, професора Львівської політехніки, одного з лідерів львівської архітектурної школи. 

Сьогодні відновлені та обладнані навчальні аудиторії, відремонтоване приміщення, в якому буде облаштований багатофункціональний лекційний зал (читальний зал, конференц- зал та інше). А нові приміщення для бібліотеки будуть забезпечувати науково-освітній процес.

Слід зазначити, що в минулому інститут, відповідно до проектної документації, мав два окремі входи. У квітні 2020 року їх відремонтували та встановили вивіску. Отже, тепер викладачі та студенти Університету мають можливість безперешкодно потрапляти на роботу і навчання окремо від відвідувачів експериментального центру НДІЕГ. Центр  акредитовано 28 січня 2020 року для проведення цілої низки досліджень – мікробіологічних, біохімічних, імунологічних, молекулярно-генетичних. Власне зараз фахівці центру активно задіяні у проведенні ПЛР-тестувань на виявлення COVID-19.

Валентина Смольницька,
провідний бібліограф бібліотеки
  НДІЕГ ЛНМУ імені Данила Галицького

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua