15 червня 2022 року Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького відвідала делегація Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ (KUL ) на чолі з ректором, отцем професором Мирославом Каліновським. Представники Люблінського католицького університету поспілкувалися з ректором Університету, академіком НАМН України, професором Борисом Зіменковським  та керівником Центру міжнародних зв’язків та євроінтеграції, професором Тетяною Негрич.

Ректор Університету розповів про напрямки наукової та освітньої діяльності одного з найстарших та найпрестижніших медичних навчальних закладів України, тяглість традицій, що їх продовжує професорсько-викладацький склад Університету. Наш навчальний заклад має тісну міжнародну співпрацю із багатьма колегами, зокрема і в Республіці Польща, як в галузі спільних досліджень та наукових праць, так і в навчанні та обміні студентів.

Окремою темою прозвучала діяльність ЛНМУ ім. Данила Галицького в умовах війни. Працівники, викладачі, студенти, інтерни Університету активно задіяні в наданні домедичної та медичної допомоги пораненим та постраждалим, опікуються тимчасово переміщеними людьми, допомагають в гуманітарних місіях та волонтерять у притулках, на вокзалах. І в той же час продовжують навчатися та успішно складати підсумкові іспити.

Своєю чергою, ректор Мирослав Каліновський розповів про діяльність Люблінського католицького університету Івана Павла ІІ у контексті підтримки українців, які втекли від війни до сусідньої Польщі. Він зокрема, акцентував на тому, що у їхньому університеті є декілька сотень українських студентів та науковців, яким надають необхідну допомогу з перших днів війни. За словами професора Мирослава Каліновського, колектив їхнього університету активно залучений до волонтерської діяльності, пов’язаної з усебічною допомогою Україні та українцям.

Борис Зіменковський подякував польським колегам за допомогу громадянам України, які змушені були покинути нашу державу через російську агресію. Власне в таких критичних, драматичних ситуаціях особливо ясно видно, хто є правдивим другом, готовим подати руку допомоги,- зауважив ректор.

Під час зустрічі обговорювалися перспективи майбутньої співпраці між медичним факультетом KUL та ЛНМУ ім. Данила Галицького та допомоги, яку би могли надати, за необхідності, польські колеги.

Відділ комунікації і промоції

press@meduniv.lviv.ua